Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tragarze śmierci
6.8

(20 ocen) wspólnie z

45,00

 

Książka pozwalająca zrozumieć współczesny terroryzm i jego korzenie
Czarna historia międzynarodowego terroryzmu z polskimi wątkami w tle
Klucz do zrozumienia istoty światowego terroryzmu
Opis symbiozy współczesnych mediów i bezwzględnego świata terroryzmu

Drugie wydanie „Tragarzy śmierci” autorzy opatrzyli nowym wstępem, w którym opisują zupełnie nieoczekiwany związek pomiędzy polską centralą „Animex” a „Carlosem” zwanym też „Szakalem” – jednym z najbardziej krwawych terrorystów ubiegłego wieku. Nowy jest również wywiad z Yuvalem Avivem – człowiekiem, który stał się pierwowzorem głównego bohatera filmu „Monachium” w reżyserii Stevena Spielberga. Yuval szef komanda „kidon” opowiedział Gadowskiemu i Woyciechowskiemu o nieznanych kulisach akcji likwidowania przywódców palestyńskiej organizacji „Czarny wrzesień”.
Fakty te ujawnione w czasie ich reporterskiego śledztwa, rzucają nowe światło na kulisy dzisiejszych wydarzeń.

Książka „Tragarze śmierci” to niezwykle wciągający dokument zawierający trzy historie:

Pierwsza to historia Abu Dauda, jedynego człowieka związanego ze zorganizowaniem zamachu w Monachium, którego nie zlikwidowało dowodzone przez Yuvala komando. Palestyńskiego terrory¬sty i czołowego przywódcy organizacji „Czarny Wrzesień”, autora planu zamachu na olimpiadzie w Monachium w 1972 roku. Witold Gadowski i Przemysław Wojciechowski są pierwszymi dziennikarzami, z którymi siedemdziesięcio¬dwuletni Abu Daud zgodził się rozmawiać. Zapis tej rozmowy przemawia do wyobraźni bardziej niż krążące w światowej prasie domysły i plotki. Od Yuvala Aviva dowiedzieli się więcej na temat zamachu w Monachium, – co opisali w obecnym wydaniu książki.

Druga przedstawia postać jednego z najkrwawszych terro¬rystów ubiegłego wieku Iljicza Ramireza Sancheza, nazywa¬nego przez prasę „Carlosem” albo „Szakalem”. Jest to również próba odpowiedzi na pytanie czy bez związku z „tajnymi służbami” różnych krajów Carlos
mógłby przetrwać i tak długo prowadzić swoją „działalność”.

Trzecia odsłania kulisy powstania i działalność Frakcji Czer¬wonej Armii, czyli RAF-u. Pokazuje też w zupełnie innym niż dotąd świetle rewolucję 1968 roku. Opisując losy członków organizacji Autorzy pokazują i ich powiązania z tajnymi służbami oraz wsparcie jakie od tych służb uzyskiwali.

Najbardziej interesujące jest jednak to, co łączy te trzy historie: ich polskie wątki. Gadowski i Wojciechowski odsłaniają te fragmenty naszej historii, które do tej pory były przykryte ster¬tami papierów i o których istnieniu miało pojęcie niewiele osób spoza wąskiego kręgu „wtajemniczonych”.
O autorach:

Witold Gadowski – reporter, pisarz, publicysta i filmowiec. Od 20 lat zajmuje się terroryzmem i działalnością służb specjalnych. Reporter wojenny w czasie wojny na Bałkanach. Dziennikarz niezależny i nie do kupienia.

Przemysław Wojciechowski – dziennikarz, autor reportaży telewizyjnych o powiązaniach świata polityki, biznesu, międzynarodowej mafii i służb specjalnych.

Editions Spotkania
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-796-5112-2

Liczba stron: 368

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...