Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tram wpopszek ulicy i inne utwory

Jerzy Jankowski

Tram wpopszek ulicy i inne utwory

26,97

 

Książka jest antologią utworów literackich Jerzego Jankowskiego vel Yeżego Yankowskiego, polskiego poety z początku XX w. tworzącego w nurcie futuryzmu. Wiersze i prozę poprzedza biogram będący najpełniejszą dotychczas próbą rekonstrukcji życia artysty. Twórczość Jankowskiego została opatrzona komentarzem i notą edytorską zwracającą uwagę na specyfikę materiału, a także trudności warsztatowe, m.in. dotyczące atrybucji tekstów. W publikacji zawarto także rejestr odmian poszczególnych utworów.

A Tram Across the Street and Other Works
(A Tram Acros the Street and Other Works)

The book is an anthology of literary works of Jerzy Jankowski vel Yeży Yankowski, a Polish Futurist poet from the beginning of the 20th century. His poems and prose are preceded by the poet’s biography, the most complete reconstruction of the artist’s life to date. Jankowski’s works are accompanied by a commentary and an editorial note, which draw attention to the specific nature of the material and difficulties concerning, among others, the attribution of texts. The publication also contains a register of the varieties of individual works.

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-235-5958-0

Liczba stron: 296

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...