Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trans

19,99

 

Powszechna historia kobiety i mężczyzny, czyli opowieść o tym, jak wielka miłość zamienia się w dramat. Wnikliwe i bezkompromisowe studium toksycznego uzależnienia. Współczesna powieść obyczajowa. Małżeństwo młodej emigrantki w Paryżu okazuje się dramatyczną porażką. Po rozstaniu z mężem poznaje słynnego reżysera Laskiego, od lat mieszkającego i tworzącego we Francji. Miłość do starszego artysty to wyrafinowana sado-masochostyczna gra. Intrygująca, napisana ostrym językiem, powieść "z kluczem" o miłosnym "transie",seksie, narkotykach, niemocy twórczej i toksycznym uzależnieniu. Manuela Gretkowska debiutowała w 1991 r. powieścią My zdies` emigranty. W jej dorobku są także: Tarot paryski, Kabaret metafizyczny, Namiętnik, światowidz, Polka, Europejka, Obywatelka, Kobieta i mężczyźni, Miłość po polsku. Książki Manueli Gretkowskiej przetłumaczono na kilkanaście języków. Fragment: Wspierał się na mnie zmęczony życiem mężczyzna. Znużenie seksem i kobietami nie przeszkadzało mu przesunąć dłonią wzdłuż moich pleców. Odszukać krągłość pośladków pod wzorzystą, jedwabną sukienką Kenzo kupioną przez Nicolę. - Ale pani chudziutka, prawie pani nie ma. No tak, ale ktoś taki nie powinien istnieć. Z umysłem starca i ciałem dziewczyny. Czy bestia apokalipsy dotrwa do następnego spotkania? - Obrócił mnie do siebie. Byliśmy w tańcu, jeśli można tańczyć marsz żałobny. Nie widziałam smutniejszych oczu. Oczy żebraka proszącego o wsparcie i łaskę następnego dnia. - Gdzie pani mieszka? - Na barce. - Po co? - Żeby nie utonąć. - Humorem polerowałam moją bezdomność. Czyta Maria Seweryn

Świat Książki
Oprawa: kartonowa

Liczba stron: 2

Świat Książki

Format: 140x125mm

Cena detaliczna: 19,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...