Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trening mentalny Psychologia sportu w praktyce.

Behnke Maciej, Chlebosz Karolina, Kaczmarek Magdalena

Trening mentalny Psychologia sportu w praktyce.

7.7

(18 ocen) wspólnie z

49,90

 

Wyjątkowy na polskim rynku praktyczny podręcznik psychologii sportu dla trenerów, zawodników, a przede wszystkim - psychologów sportowych.

Największą zaletą i tym, co odróżnia książkę na tle innych publikacji, jest jej praktyczny aspekt. Trening mentalny skoncentrowany jest na technikach. Książka zawiera blisko 120 ćwiczeń, dzięki którym można pracować nad wieloma cechami:

Postawa i wiara sportowa, motywacja, umiejętności społeczne, wyznaczanie celów, mowa wewnętrzna, koncentracja uwagi, trening wyobrażeniowy, kontrola emocji (pobudzenie, relaksacja, lęk startowy, flow).

Książka zawiera wskazówki do pracy w relacji trener-zawodnik. Autorzy proponują również unikatowe rozwiązania, dotychczas nie publikowane w polskojęzycznej literaturze: szczegółowy roczny plan treningu mentalnego oraz wytyczne do realizacji treningu mentalnego w czasie całej kariery zawodnika.

Autorzy dokonali w tej książce prawie niemożliwego. Połączyli w spójną całość perspektywę naukową, opartą na dowodach, z praktycznym zastosowaniem wynikającym z doświadczenia.
Wojciech Herra
psychologiasportu.pl

Publikacja okraszona jest kilkunastoma opowieściami polskich trenerów i sportowców. Każda z historii przedstawia konkretną sytuację, w której aspekty psychologiczne miały decydujące znaczenie dla wyniku sportowego. Swoje historie przedstawiają m.in.:


Piotr Bętkowski, ultramaratończyk, organizator cyklu biegów CITY TRAIL.
Olga Chmielewska, wicemistrzyni świata, mistrzyni Europy i multimedalistka mistrzostw Polski w karate shotokan.
Bogumił Głuszkowski, sportowiec, triathlonista, trener i coach, twórca i właściciel poznańskiego klubu sportowego CITYZEN.
Marcin Kamiński, piłkarz VfB Stuttgart, dwukrotny zdobywca tytułu mistrza Polski z Lechem Poznań.
Tomasz Kryk, od 2009 roku trener kadry olimpijskiej kobiet w kajakarstwie.
Natalia Madaj, wioślarka, złota medalistka igrzysk olimpijskich w Rio 2016.
Ewelina Matuła, mistrzyni Polski w biegach górskich na dystansie długim 2015, brązowa medalistka akademickich mistrzostw Europy w wioślarstwie.
Anna Mądrzak, reprezentantka Polski w pływaniu synchronicznym.
Monika Sadowy-Naumienia, najbardziej utytułowany sportowiec w historii polskiego spadochroniarstwa sportowego.
Anna Witczak, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w żeglarstwie.

Inne Spacery
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-647-0911-1

Liczba stron: 366

Format: 16.6x23.5

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...