Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trening neurostymulacyjny dla jeźdźców Jak poprawić efektywność dosiadu i działania pomocy w oparciu o prawidłową stymulację układu nerwowe

Marc Nolke

Trening neurostymulacyjny dla jeźdźców Jak poprawić efektywność dosiadu i działania pomocy w oparciu o prawidłową stymulację układu nerwowe

39,48

 

Wszystko zaczyna się w głowie, jeździectwo również. To mózg steruje naszym ciałem, jego wydajnością ruchową i percepcją otoczenia. Marc Nölke, wykorzystując swoje doświadczenie i wieloletnie badania, opracował prosty system treningowy, który skutecznie poprawi twoje jeździectwo poprzez neuroaktywizację obszarów mózgu odpowiadających za stabilność, równowagę, wyczucie rytmu czy sprawność widzenia. Dzięki niemu poprawisz postawę ciała, wydajność ruchową i zmniejszysz ból. Rozwiążesz też swoje problemy z propriocepcją i równowagą, trwale rozluźnisz napięcia mięśniowe w ciele oraz poprawisz zdolność koncentracji i szybkość reakcji.
Dzięki temu systemowi zyskasz sposób na przepracowanie lęków i traumy. To wszystko przełoży się bezpośrednio na efektywność dosiadu, działanie pomocy jeździeckich oraz pewność siebie w siodle i radość z jazdy konnej.
W książce przedstawiono 62 ćwiczenia wraz ze szczegółowymi instrukcjami ich wykonania.
Dzięki treningowi neurostymulacyjnemu nauczysz się:
czym są bodźce i jak je rozróżniać,
rozpoznawać, jak funkcjonują i współpracują najważniejsze układy ruchowe,
identyfikować swoje kluczowe obszary problematyczne i słabości,
dobierać właściwe bodźce i ćwiczenia do swojego indywidualnego programu treningowego.
Trening neurostymulacyjny sprawi, że poczujesz się lżej i pewniej na końskim grzbiecie, a także staniesz się skuteczniejszym i bardziej rozluźnionym jeźdźcem.

Galaktyka
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-757-9883-8

Tytuł oryginalny: Neuroathletik für Reiter

Liczba stron: 168

Format: 17.0x24.5cm

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...