Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trenuj swój intelekt Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni

Geppert Olga, Mechło Paulina

Trenuj swój intelekt Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni

8.1

(16 ocen) wspólnie z

24,75

 

Dostrój swój intelekt do wyzwań współczesności
Jeżeli dotychczasowa historia XXI wieku czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że jedyną pewną rzeczą jest zmiana. Rzeczywistość podąża w niespodziewanych kierunkach, nie oglądając się na przewidywania futurologów. W dodatku mózg współczesnego człowieka jest nieustannie bombardowany informacjami i bodźcami. Czy da się w takich warunkach utrzymywać sprawność intelektualną na stałym, wysokim poziomie?

Stop. To nie jest dobrze postawione pytanie. TRZEBA dbać o sprawność intelektu, tego potężnego narzędzia, w które wyposażyła nas natura. Dostosowywanie się do nowości, ciągłe uczenie się nowych rzeczy, zdobywanie świeżych umiejętności - to codzienność człowieka XXI stulecia. W świecie, w którym najwyżej premiowane są elastyczność i kreatywność, sprawny umysł jest wyjątkowo potrzebny.

Aby utrzymać intelekt w wysokiej formie przez długie lata, najlepiej wspierać jego działanie systematycznym i dobrze zaplanowanym treningiem. Właściwie dobrane ćwiczenia uaktywnią obszary mózgu odpowiedzialne za procesy poznawcze, pozwolą zwalczyć stres i zwiększyć samoświadomość. Paulina Mechło i Olga Geppert, autorki bestsellerowych pozycji poświęconych treningowi intelektu, w swojej najnowszej książce prezentują właśnie takie - nowe, dostosowane do wymogów współczesności - spojrzenie na intelekt. Proponowane przez autorki ćwiczenia rozwijają sześć kluczowych obszarów funkcjonowania intelektualnego: koncentrację, kreatywność, język, pamięć, wiedzę, emocjonalność i uważność. Dzięki pracy nad nimi będziesz gotów na intelektualny podbój świata - i żadne wyzwanie współczesności nie będzie dla Ciebie zbyt duże!

O autorach
Paulina Mechło — wybitna, skuteczna, uzdolniona i genialna psycholożka, neurokognitywistka i autorka wielu znakomitych książek. Laureatka Nagrody Teofrasta. Współtworzy innowacyjny portal psychologiczno-kulturoznawczy poświęcony zdrowiu psychicznemu. Można próbować się z nią skontaktować, pisząc na adres: [email protected]
Olga Geppert — z wykształcenia księgarka i kulturoznawczyni. Utalentowana graficzka, zajmuje się skuteczną i kreatywną komunikacją oraz projektowaniem stron internetowych. Współtworzy innowacyjny portal psychologiczno-kulturoznawczy poświęcony zdrowiu psychicznemu. Można się z nią skontaktować, pisząc na adres: [email protected]

Sensus
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-7476-8

Liczba stron: 272

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...