Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trino Profesjonalny przewodnik SQL w dowolnej skali, w dowolnym magazynie i w dowolnym środowisku

Fuller Matt, Moser Manfred, Traverso Martin

Trino Profesjonalny przewodnik SQL w dowolnej skali, w dowolnym magazynie i w dowolnym środowisku

46,85

 

Za pomocą Trino, wysoce wydajnego, rozproszonego silnika zapytań SQL, przeprowadzisz szybkie, interaktywne analizy różnorodnych źródeł danych. W drugim wydaniu tego praktycznego przewodnika dowiesz się, jak analizować dane w miejscu, w którym się znajdują, niezależnie czy jest to jezioro danych obsługiwane przez system Hive, nowoczesny lakehouse obsługiwany przez tabele Iceberg lub usługę Delta Lake, inny system, taki jak Cassandra, Kafka lub SingleStore, czy może relacyjna baza danych, taka jak PostgreSQL lub Oracle.
Analitycy, inżynierowie oprogramowania i produkcji dowiedzą się jak zarządzać Trino, jak go używać i tworzyć za jego pomocą nowe rozwiązania, a także jak uczynić to narzędzie kluczowym elementem swojej platformy danych. Autorzy, Matt Fuller, Manfred Moser i Martin Traverso pokazują, jak w jednym zapytaniu Trino połączyć dane z wielu źródeł, aby dokonać analizy danych z całej organizacji.
• Poznasz przypadki użycia Trino i narzędzia, za pomocą których połączysz się z Trino, aby przeszukiwać i przetwarzać ogromne ilości danych.
• Dowiesz się jak działa Trino, uwzględniając sposoby łączenia się ze źródłami danych i ich przeszukiwania za pomocą instrukcji SQL, operatorów, funkcji i innych mechanizmów
• Wdrożysz i zadbasz o zabezpieczenie Trino na dużą skalę, będziesz monitorować obciążenie, dostrajać zapytania i dołączać dodatkowe aplikacje
• Dowiesz się jak inne organizacje z powodzeniem wykorzystują Trino
„Trino odgrywa kluczową rolę w analizie danych w witrynie Pinterest. Ta książka opisuje najważniejsze aspekty Trino, począwszy od przypadków użycia, po wykorzystanie Trino w wielkoskalowych projektach.”
—Ashish Kumar Singh
Lider techniczny, Big Data Query
Processing Platform, Pinterest
„Ta książka jest obowiązkową lekturą dla firm, które chcą unowocześnić swój stos technologiczny do analizy danych.”
—Jay Kreps
Współtwórca Apache Kafka oraz współzałożyciel firmy Confluent i jej dyrektor ds. technicznych
Matt Fuller jest współzałożycielem firmy Starburst, zajmującej się analizą danych. Manfred Moser jest rzecznikiem społeczności, pisarzem, szkoleniowcem i inżynierem oprogramowania w firmie Starbust. Martin Traverso jest współzałożycielem fundacji Trino Software Foundation, dyrektorem ds. technicznych w firmie Starburst i współtwórcą Trino.

Promise
Oprawa: Kartonowa Foliowana

ISBN: 978-83-754-1504-9

Tytuł oryginalny: Trino: The Definitive Guide, 2E

Liczba stron: 350

Cena detaliczna: 79,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...