Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trofea grunwaldzkie

Wojciech Krajewski

Trofea grunwaldzkie

8.0

(4 oceny) wspólnie z

24,90

 

Książka "Trofea grunwaldzkie" opisuje burzliwe i w wielu momentach zagadkowe dzieje słynnych trofeów zdobytych przed 600 laty przez wojska polsko-litewskie króla Władysława Jagiełły w bitwie pod Grunwaldem 15 lipca 1410 r. i w całej Wielkiej Wojnie z Zakonem Krzyżackim w latach 1409-1411.
Książka powstawała nie tylko w zaciszu gabinetu historyka. Wiele informacji dała podróż tropem grunwaldzkich zdobyczy, poczynając od pola bitwy pod Grunwaldem, gdzie wpadły one w ręce zwycięzców, aż po miejsca, gdzie były one przechowywane i gdzie ostatecznie zaginęły.
Publikacja opisuje losy słynnych dwóch mieczy przekazanych królowi Władysławowi Jagielle przez krzyżackich heroldów, dzieje zdobytych chorągwi krzyżackich, a także losy rycerskiego rynsztunku, jaki miał na sobie poległy wielki mistrz Ulryk von Jungingen.
Przedstawiono również losy innych zdobyczy, broni i dział zagarniętych przez wojska Jagiełły na polu bitwy pod Grunwaldem, a także prawdziwych skarbów zdobytych później w krzyżackich zamkach i kościołach. Aneks przedstawia postacie poległych dostojników i rycerzy wojsk zakonnych, losy rannych i kontuzjowanych oraz jeńców i uciekinierów z pola bitwy.

Bellona
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-111-3328-0

Liczba stron: 279

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...