Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tropiciele Pięciolatek Karty pracy Część 4 Wychowanie przedszkolne

Gawrońska Beata, Raczek Emilia

Tropiciele Pięciolatek Karty pracy Część 4 Wychowanie przedszkolne

27,40

 

Karty pracy dla pięciolatków zostały dostosowane do ich możliwości i percepcji, spełniają również wymogi aktualnej podstawy programowej. Stanowią doskonałe podsumowanie całodziennej pracy dziecka. Ich głównym celem jest przygotowanie do nauki czytania, pisania i liczenia, dlatego wiele ćwiczeń wymaga aktywności rozwijającej koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową. Prezentacja liter odbywa się na wyrazach do czytania globalnego. Pięciolatki ćwiczą głoskowanie i sylabizowanie wyrazów czystych fonetycznie. Na odwrocie kolorowej karty, na której zaprezentowano wyraz do czytania globalnego, dziecko – słuchając rymowanki lub fragmentu piosenki – kreśli proste wzory oparte na geometrycznych kształtach (najpierw w tunelu, potem samodzielnie), a na końcu rysuje szlaczki po śladzie, zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Poza literami na osobnych kartach zaprezentowano cyfry w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym.

W publikacji znajdują się historyjki obrazkowe i obrazki sytuacyjne stanowiące podstawę do budowania wypowiedzi oraz pozwalające dzieciom poznawać świat, analizować i wyciągać wnioski.

Ponadto w trakcie pracy z Tropicielami dziecko ćwiczy takie umiejętności, jak: przeliczanie, porównywanie liczebności, kolorowanie, wycinanie, naklejanie, rozróżnianie podstawowych kształtów i kierunków oraz spostrzegawczość. W wielu działaniach dziecku towarzyszy bohater o imieniu Pak.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: piąte

ISBN: 978-83-021-7005-8

Liczba stron: 64

Format: 285x205mm

Cena detaliczna: 27,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...