Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trudne osobowości. Jak radzić sobie ze szkodliwymi zachowaniami innych oraz własnymi

Helen McGrath, Edward Hazel

Trudne osobowości. Jak radzić sobie ze szkodliwymi zachowaniami innych oraz własnymi

6.7

(110 ocen) wspólnie z

39,90

 

Wszyscy czasami mamy do czynienia z ludźmi, którzy nas frustrują, irytują lub ranią. W naszym otoczeniu znajdują się osoby, które zawsze mają rację, gnębią nas lub zachowują się obsesyjnie. Przyznajmy też, że nam samym zdarza się zranić innych.
W książce tej autorki przedstawiają różne typy osobowości i charakterystyczne dla nich zachowania, analizują codzienne sytuacje i proponują skuteczne strategie postępowania dotyczące m.in.
- radzenia sobie z gniewem i konfliktami,
- przezwyciężania lęków,
- wzbudzania i wyrażania empatii,
- wykazywania asertywności i optymizmu,
- podejmowania decyzji w sprawie trudnych związków.

Warto sięgnąć do tej książki, aby zrozumieć biologiczne i psychologiczne mechanizmy leżące u podstaw naszych zachowań oraz ułatwić sobie życie i pracę z trudnymi ludźmi, a także uświadomić sobie własne cechy osobowości i ich wpływ na otoczenie.

Dr Helen McGrath prowadzi prywatną praktykę psychologiczną. Jest cenioną konsultantką, mówczynią i komentatorką w mediach, a także autorką popularnych książek i artykułów na temat umiejętności społecznych, stosunków w miejscu pracy, związków oraz dobrostanu psychicznego.

Hazel Edwards jest poczytną pisarką australijską, autorką utworów często adaptowanych na scenariusze filmowe i teatralne. Do najbardziej znanych należą There’s a hippopotamus on our Roof Eating Cake i Writing a Non Boring Family History.

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-751-0516-2

Liczba stron: 288

Rebis

Format: 150x225mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak

Rok wydania: 2010

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...