Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trylogia Dalekowschodnia 2 Afgański Zeus

Lewandowski Konrad T.

Trylogia Dalekowschodnia 2 Afgański Zeus

6.7

(39 ocen) wspólnie z

22,43

 

Ciąg dalszy perypetii starszego lejtnanta Sergiusza Lawendowskiego, jednego z bohaterów "Bursztynowego Królestwa", Polaka - carskiego lojalisty, który uważa działalność patriotyczną za kompletny absurd, ale jednocześnie nie potrafi oprzeć się jej romantycznemu urokowi. Jest wiosna 1903 roku, trzy lata po wydarzeniach w Mandżurii. Sergiusz Lawendowski nie zdołał ułożyć sobie życia w Petersburgu, pije, wszczyna awantury i ściąga na siebie coraz większe kłopoty. Aby ratować jego karierę, generał Brusiłow wysyła starszego lejtnanta do Afganistanu, gdzie profesor Popow odkrył niezwykle silne źródło fal radiowych, które nie mogą być emitowane przez żadne z urządzeń znanych współczesnej nauce. Sytuacja grozi naruszeniem kruchej równowagi rosyjsko-angielskich wpływów w tym kraju. Sergiusz ma zbadać sprawę na miejscu i ewentualnie rozwiązać problem za pomocą dynamitu. Oficerowi towarzyszy piękna, bezlitosna zabójczyni Swietłana, podająca się za jego żonę. Ich misja niemal od razu zostaje zdekonspirowana, po czym spotykają na swojej drodze ekscentrycznego Persa, który nie zamierza przepraszać za Termopile... Długa i skomplikowana podróż do Kabulu okazuje się wyprawą do wspólnych indoeuropejsko-aryjskich korzeni, która głęboko odmieni wszystkich jej uczestników. Na miejscu zaś czeka na nich mocno zawikłany ogólnoświatowy spisek, sercowe rozterki, złociste heliodory i okrutna sekta wyznawców dawnego greckiego boga. Rodacy-patrioci też wpadli na nowy pomysł jak zaszkodzić Rosji, a wrodzony sarkazm lejtnanta Lawendowskiego znów będzie miał szerokie pole do popisu.

Dolnośląskie
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2011-02-24

ISBN: 978-83-245-8960-9

Liczba stron: 368

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...