Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trylogia starosłowiańska Wróżda / Żmij / Pożoga Pakiet

Marcin Sindera

Trylogia starosłowiańska Wróżda / Żmij / Pożoga Pakiet

63,21

 

Doskonała historyczno-fantastyczna trylogia autorstwa Marcina Sindery o wojowniku Draconisie w atrakcyjnym pakiecie! Zapraszamy do starosłowiańskiego świata wojów, żerców, rębajłów i spektakularnych bitew!

„Wróżda”
Krwawe i niespokojne czasy przed panowaniem pierwszych Piastów. Draconis – potomek ludzkiej kobiety i boga Żmija – po latach tułaczki powraca na ziemię przodków, opętany żądzą zemsty. Na drodze do dopełnienia wróżdy – okrutnej zemsty rodowej, staje przeciwko niemu słowiański kniaź Popiołowłosy, władca grodu Giecz.

„Żmij”
Jest rok 877 po narodzinach Chrystusa. Na tronie w Gnieździe zasiada człowiek uważający się za potomka boga Żmija. Okoliczni władcy czują coraz większe zagrożenie mogące nadejść ze strony rosnącego w siłę sąsiada, który wcale nie ukrywa swoich wielkich ambicji. Pokój nie trwa długo, ziemia znowu nasiąka krwią…

„Pożoga”
Zjednoczone plemiona Polan stają do nierównej walki z przeważającymi siłami Wieletów. Ziemowit i jego syn Lestek mierzą się z tajemniczym władcą z Radogoszczy, a na północy pan na Truso toczy wojnę z ukrytą pośród bagien Jaćwieżą. Dwie odległe od siebie wojny łączy osoba władającego przeklętym mieczem wojownika.

Lira Publishing
Oprawa: Kartonowa

ISBN: 9788367654791

Liczba stron: 1248

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 112,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...