Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trzeci element. Co zaburza nasze związki i jak sobie z tym radzić

Robert Kowalczyk

Trzeci element. Co zaburza nasze związki i jak sobie z tym radzić

37,49

 

I przysięgam, że nie opuszczę cię, aż do… wyjścia z kolegami na piwo, ucieczki w pracę i telefonu od mamy, której trzeba pomóc.

Obiecuję być dla ciebie oparciem w chwilach słabości i dzielić się z tobą szczęściem w momentach triumfu.

Zawsze będę patrzył w tym samym kierunku co ty.

O ile zaczniesz za mną nadążać – za moimi pasjami, poglądami i stylem bycia.



Kiedy dochodzi do złamania zasad ustalonych przez partnerów – do zdrady? Nie tylko wtedy, gdy ktoś w związku ma kochanka czy kochankę.

Czasem „tym trzecim” jest... czyjaś wielka pasja, teść lub teściowa, a nawet poważna choroba. Te elementy mogą – do pewnego momentu – służyć budowaniu relacji, ale mogą ją też zaburzać.



Sięgnij po pierwszą na polskim rynku książkę napisaną przez psychoterapeutę i seksuologa doktora Roberta Kowalczyka oraz dziennikarkę i pisarkę Magdalenę Kuszewską. Autorzy rozmawiają z czternaściorgiem wybitnych ekspertów, naukowców i terapeutów, i omawiają z nimi problemy, jakie najczęściej pojawiają się w związkach.



Dzięki tej książce zrozumiesz, czym jest trzeci element, i nauczysz się, jak sobie z nim radzić, aby budować mocny, trwały i zgodny związek.



Najlepsi eksperci w Polsce, którzy dzielą się swoją wiedzą i przybliżają problem trzeciego elementu w związkach, to:

prof. dr hab. Bogdan de Barbaro

dr hab. Agata Gąsiorowska, prof. Uniwersytetu SWPS

prof. dr hab. Barbara Józefik

dr hab. Michał Lew-Starowicz, prof. CMKP

prof. dr hab. Zbigniew Nęcki

Marta Niedźwiecka

Renata Pająkowska-Rożen

dr hab. Agnieszka Popiel, prof. Uniwersytetu SWPS

dr hab. Katarzyna Popiołek, prof. Uniwersytetu SWPS

dr hab. Andrzej Silczuk

Tomasz Stawiszyński

Agata Stola

dr hab. Katarzyna Waszyńska, prof. UAM

dr Ewa Woydyłło



Magdalena Kuszewska – reporterka „Newsweeka”, a wcześniej dziennikarka  „Pani”, „Twojego Stylu”, „Gazety Wyborczej” i innych czasopism. Trenerka komunikacji, ekspertka medialna, autorka i współautorka kilkunastu książek , m.in. „Gładko. O polskim wstydzie, obsesji młodości i intymnych operacjach plastycznych, „Chciałbym... Męskie fantazje seksualne”, „Wojowniczki. Jak czule zawalczyć o siebie” i „Pokolenia”. Autorka cyklu podcastów „Intymnie” dla kanału Sekielski Brothers Studio. Rzeczniczka prasowa Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.



dr n. med. Robert Kowalczyk – psycholog, certyfikowany seksuolog kliniczny, psychoterapeuta i biegły sądowy. Adiunkt na Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS. Współzałożyciel Instytutu Psychoterapii i Terapii Seksuologicznej SPLOT, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię par. Współautor wielu publikacji akademickich i popularnonaukowych. W każdą niedzielę w radiu TOK FM współprowadzi „SexAudycję”. Dla „Vogue Polska” prowadzi podcast Męskie światy”.



 

Otwarte
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: I

ISBN: 978-83-8135-427-1

Liczba stron: 400

Otwarte

Format: 135 x 205

Cena detaliczna: 49,99 zł

Rok wydania: 2024

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...