Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trzecia Rzesza u władzy

Evans Richard J.

Trzecia Rzesza u władzy

7.9

(43 ocen) wspólnie z

95,00

 

`Na długo pozostanie wyczerpującym anglojęzycznym opracowaniem (...) trzymająca w napięciu i skrupulatna (...). Bez wyjątku wiarygodna, nierzadko autorytatywna synteza ogromu badań naukowych, zręczna mieszanka narracji i interpretacji - książka Evansa jest imponującym osiągnięciem`.
- Benjamin Schwarz, The Atlantic Monthly

`Znakomita`.
- Richard Cohen, The Washington Post

`Nadejście Trzeciej Rzeszy Richarda Evansa przedstawia najbardziej wyrazisty i trzymający w napięciu opis życia w Niemczech przed oraz w trakcie narodzin nazizmu, jaki czytałem`.
- A. S. Byatt, The Times Literary Supplement

`Nadejście Trzeciej Rzeszy Richarda J. Evansa jest fantastyczną syntezą - zawierającą masę wiedzy i wiarygodną (...) żywą (...). Evans pokazuje jak gromadzono składniki nazistowskiego triumfu i czego było potrzeba, by ze sobą współgrały: zmieszaj ze sobą wojnę i kryzys, gotuj w burzliwej atmosferze politycznej przez kilka lat, podawaj na gorąco`.
- Mark Mazower, The New York Times Book Review

`Dlaczego, pyta pan Evans, Niemcy przerodziły się w Trzecią Rzeszę` Jego odpowiedzią jest znakomite, pełne rozmachu dzieło historyczne (...). Opanował ogrom wiedzy na temat polityki, gospodarki, ideologii i kultury weimarskich Niemiec (...) a co ważniejsze, przekuł całą tę wiedzę w przejrzystą, wciągającą, spektakularną i przystępną książkę`.
- Adam Kirsch, The New York Sun

`Mistrzowska i niezwykle pouczająca interpretacja tematu, która sprawia, że z niecierpliwością wyczekuje się kolejnych tomów`.
- Roger Morgan, The Times Literary Supplement

`Należy podkreślić, że czytelnik o szerokich zainteresowaniach będzie w pełni zadowolony (...). Książkę czyta się jednym tchem, obejmuje wszelkie istotne zagadnienia - społeczne i kulturalne - i z powodzeniem oddaje głos ludziom, którzy przeżyli opisywane w niej wydarzenia`.
- Roger K. Miller, The Denver Post

`Zapierająca dech (...). Evans rozszerza historyczną perspektywę i w sposób wolny od mitów ukazuje jak chorobliwie żyzne były lata poprzedzające II wojnę światową, by spełnić rolę wylęgarni Hitlera`.
- Publishers Weekly (recenzja główna)

`Doskonała synteza historii Niemiec wyliczająca i wyjaśniająca społeczne, polityczne i kulturowe trendy, które umożliwiły nadejście nazizmu (...). Bezkonkurencyjne opracowanie (...) o ogromnej wartości dla szerokiego grona czytelników - ciekawe również dla specjalistów - pragnących zrozumieć, jak wyglądały korzenie reżimu nazistowskiego`.
- Kirkus Reviews (recenzja główna)

`Evans prezentuje pełen erudycji, fascynujący, a czasami boleśnie poruszający obraz społeczeństwa powoli pochłanianego przez koszmar i zło`.
- Timothy Giannuzzi, Calgary Herlad

`Z jednej strony kończąc tę książkę pragniemy już kolejnego odcinka nazistowskiej sagi, a jednak nadal prześladują nas pytania, które Evans stawia, i z którymi tak mistrzowsko się zmaga`.
- Abraham Brumberg, The Nation

Napoleon V
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-788-9453-7

Liczba stron: 748

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 95,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...