Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Trzynaście życzeń (ilustrowane brzegi)

Trzynaście życzeń (ilustrowane brzegi)

7.0

(44 ocen) wspólnie z

28,47

 

Jednym z punktów na jej liście życzeń było: „zakochać się”. Ale nie spodziewała się, że to marzenie się spełni.



Ellie Kobata spędziła większość liceum na uboczu, utrzymując swoje artystyczne konto na Instagramie w tajemnicy i stroniąc od świata. Nie może nawet powiedzieć swojej jedynej przyjaciółce, Lii, kim naprawdę jest. Ellie należy do sekretnej magicznej społeczności, o której reszta świata nie ma pojęcia (i nie może się dowiedzieć!). Jedyną osobą, przy której Ellie mogła być w pełni sobą i która ją rozumiała, był Jack Yasuda — jej przyjaciel z dzieciństwa. Alechłopak od dawna traktuje ją jak powietrze.



Jednak w wakacje przed ostatnią klasą liceum Ellie jest gotowa podjąć ryzyko i zmienić swoje życie.



Tworzy Listę Przełamywania Oporów składającą się z trzynastu punktów, które zamierza odhaczyć jeden po drugim podczas lata. Ale realizacja punktu czwartego — zemsty na Jacku — okazuje się katastrofą. Zamiast spędzić wakacje z Lią, utknęła w samochodzie z Jackiem w drodze na magiczny konwent. Kolejne elementy z listy zmuszają ją jednak do przypomnienia sobie wspólnej przeszłości i przyjaźni z chłopakiem, uświadamiając jej, jak bardzo za nim tęskniła. Czy uda im się wszystko naprawić i wybaczyć sobie błędy, które popełnili?

Young
Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8371-051-8

Cena detaliczna: 49,90 zł

Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...