Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty

Aleksandra Mizielińska , Daniel Mizieliński

Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty

7.6

(46 ocen) wspólnie z

27,93

Rodzice i dzieci razem mogą wybrać się na Marsa!

Każdy w dzieciństwie marzył, by polecieć w kosmos. Dzięki książce Tu jesteśmy Aleksandry i Daniela Mizielińskich stało się to możliwe.

Skorzystają z niej nie tylko młodzi naukowcy - to książka dla dociekliwych dzieci, które uważnie obserwują świat i zadają mnóstwo pytań. A także dla wszystkich marzycieli lubiących patrzeć w gwiazdy.

Zwięzłe, przystępne teksty przekazują ogrom wiedzy, którą zawstydzić można niejednego dorosłego. I ciekawostek, o których nie śniło się nawet uczonym.
Mizielińscy wielokrotnie już dowiedli, że potrafią najtrudniejsze nawet tematy pokazać w sposób, który fascynuje młodych czytelników i zadziwia ich rodziców. Tym razem udowadniają, że czarna z pozoru przestrzeń kosmiczna jest wszechświatem kolorów i kopalnią fascynujących opowieści.

Znak Emotikon
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2011-10-19

ISBN: 978-83-240-1748-5

Liczba stron: 120

Znak Emotikon

Format: 205x270

Cena detaliczna: 39,90 zł

O nowym spojrzeniu na poznawanie kosmosu, zdjęciach, które się już opatrzyły, uczeniu się astrofizyki i modzie na wiedzę o wszechświecie

O języku liter i języku obrazów, które mają się uzupełniać, wcześniejszych książkach, tworzeniu się wizji świata i przesiadywaniu przed komputerem

O rozrywce i wartościach, wspieraniu kreatywności, starych grach w nowym cyfrowym świecie i o tym, żeby było trochę zabawy

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...