Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tu wszystko się zaczęło Tom 1 Trylogia Bożego Miłosierdzia. Szlakiem posłannictwa św. Faustyny

Zenon Ziółkowski

Tu wszystko się zaczęło Tom 1 Trylogia Bożego Miłosierdzia. Szlakiem posłannictwa św. Faustyny

56,00

 

Książka w niekonwencjonalny sposób przybliża czytelnikowi fakty z życia Świętej Siostry Faustyny oraz pozwala poznać rolę Świętej w Bożym planie Miłosierdzia. Pomysł na trylogię oparty jest o opisy miejsc, w których przebywała Helenka Kowalska, późniejsza siostra Faustyna. Poznając sylwetki ludzi, którzy ją otaczali, przedmioty codziennego użytku oraz Jej wędrówkę życiową i wydarzenia z nią związane, możemy pełniej zrozumieć posłannictwo Świętej, prześledzić rozwój Jej duchowości, która tak bardzo spodobała się Panu Jezusowi, że uczynił Ją "narzędziem" w tworzeniu swego najdoskonalszego dzieła - obietnicy Bożego Miłosierdzia, opisanej przez św. Faustynę w słynnym już na świecie Dzienniczku.

Pierwszy tom trylogii przenosi nas do domu rodzinnego Świętej w Głogowcu, gdzie się urodziła oraz spędziła pierwsze lata swego dzieciństwa. Następnie poznajemy kościół parafialny w Świnicach Warckich, gdzie została ochrzczona i przyjęła I Komunię Świętą oraz dom w Ostrówku, w którym pracowała.

Obszerną część tomiku zajmuje część poświęcona Domowi Zakonnemu przy ul.Żytniej w Warszawie, gdzie Helenka, służyła jako siostra. Opisy tych miejsc i wielu innych ujmują zarówno ich historią, jak i współczesną rolą jako miejsc kultu oraz propagowania Bożego Miłosierdzia.

Bezcennym walorem książki jest fachowy komentarz Autora, objaśniający w przejrzysty sposób teologiczne aspekty zagadnienia.

Książka zawiera również unikalny i bogaty materiał ikonograficzny: mapki, fotografie, których jest ponad 250.

Oliwka
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-931-2032-1

Liczba stron: 204

Format: 175x245mm

Cena detaliczna: 56,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...