Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tutaj też karmią karpie

Bernadetta Kuczera-Chachulska

Tutaj też karmią karpie

22,87

 

Tom poezji Bernadetty Kuczery - Chachulskiej pod tytułem "Tutaj też karmią karpie", to rodzaj bardzo pięknych lirycznych miniatur, uwodzących prostotą, opisujących codzienność, ale i urodę życia, przemijanie, ale także nadzieję na to, że jeżeli będziemy uważnie przeżywali nasz czas "tu i teraz", to możemy mieć nadzieję na prawdziwe chwile szczęścia. Krzysztof Koehler tak pisze o tej poezji: Jeśli, jak mówią, poezja jest wyszarpywaniem słowa z wielkiej ciszy świata, a jej zapis czarną blizną na bieli kartki, to Bernadetta Kuczera-Chachulska jest poetką, jakich niewiele dzisiaj w Polsce. Lektura jej wierszy nie jest łatwa. Bywa jednocześnie i trudna, i niekiedy nawet bolesna. Ale nie dlatego, że uderza w nas Autorka jakimiś trudnymi czy bolesnymi tematami. Z tego powodu raczej, iż Poetka pozwala nam sobie towarzyszyć w jej procesie nazywania świata. To zapewne paradoksalne, lecz na przykładzie poezji Kuczery-Chachulskiej widać, że poezja jest redukcją, że akt twórczy jest raczej wyrzeczeniem i poszukiwaniem maksymalnego skrótu, który zatrzymać, określić ma to, co powinno zostać zatrzymane i określone.

PIW
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 9788381967716

Liczba stron: 100

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...