Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Twierdza Europa. Europejskie fortyfikacje II wojny światowej

J.E Kaufmann, Robert M. Jurga

Twierdza Europa. Europejskie fortyfikacje II wojny światowej

7.4

(9 ocen) wspólnie z

59,90

 

Unikatowa publikacja kompleksowo prezentująca europejskie fortyfikacje z czasów II wojny światowej – od Wału Atlantyckiego do Linii Mołotowa.
Ponad 100 rysunków technicznych i planów, 60 fotografii i 45 map
Nowe, poprawione wydanie książki ukazującej ze szczegółami fortyfikacje, zbudowane i wykorzystywane w Europie przed II wojną światową i w czasie jej trwania. Fortyfikacjom mniejszych krajów, takich jak Belgia czy Holandia, które dodały ważne elementy do większych systemów obronnych, poświęcono taką samą uwagę, jak bardziej znanym obiektom. Wyczerpująco przedstawiono również pozycje i linie umocnień w Europie Wschodniej.
Każdy rozdział ukazuje tło historyczne, omawia lokalizację i topografię bronionego terenu, opisuje fortyfikacje, określa ich najważniejsze elementy składowe i prezentuje krótką historię systemów obronnych w czasie II wojny światowej.
Opisy i charakterystyki europejskich fortyfikacji uzupełniają znakomite rysunki autorstwa Roberta M. Jurgi.
J.E. Kaufmann jest cenionym amerykańskim znawcą fortyfikacji. Opublikował m.in. prace Fortyfikacje Trzeciej Rzeszy (wraz z H.W. Kaufmann i Robertem M. Jurgą, REBIS 2011) i Linia Maginota (wraz z H.W. Kaufmann). Mieszka w San Antonio w Teksasie.
Robert M. Jurga jest wybitnym polskim badaczem historii fortyfikacji, autorem licznych książek i ilustratorem, którego prace ukazywały się w wielu publikacjach na całym świecie. Od kilku lat prowadzi autorską Pracownię Rekonstrukcji Historycznej i Reklamy. Mieszka w Zielonej Górze.

Rebis
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-06-11

ISBN: 978-83-781-8433-1

Tytuł oryginalny: Fortress Europe

Liczba stron: 640

Rebis

Format: 155x235mm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Tłumaczenie: Sławomir Kędzierski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...