Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tygodnik Podhalański kłamie! 30 tekstów na 30-lecie Tygodnika Podhalańskiego

Figura Józef, Flach Jol, Gratkowski Rafał, Jurecki Jurek, Kalinowski Marek, Pełka Paweł

Tygodnik Podhalański kłamie! 30 tekstów na 30-lecie Tygodnika Podhalańskiego

39,00

 

Książka stanowi zbiór wybranych tekstów trzynastu autorów, które wiąże ze sobą tylko jedna rzecz, zaciekawią nie tylko lokalnego czytelnika. Tytuł „Tygodnik Podhalański kłamie!” to nawiązanie do banneru, który władze Zakopanego wywiesiły kiedyś nad ulicami miasta. W książce nie brakuje świetnych, nagradzanych na konkursach dziennikarskich śledztw, są reportaże, które pozwolą zanurzyć się w krainie, którą znamy z wakacyjnych wycieczek, a odkryjemy je na nowo, ale często z zupełnie niezwykłej, zaskakującej perspektywy.
Cezary Łazarewicz napisał o książce: „Świetni autorzy, poruszające teksty, wygrzebane historie i życiorysy. creme de la creme Tygodnika Podhalańskiego. O miejscach, ludziach i wydarzeniach, które powinny być mi obce, bo nie znam Podhala, a jednak, nie mogłem się od tych reportaży oderwać. To pokazuje, że świetne teksty dziennikarskie mogą powstawać wszędzie, nie tylko w wielkich, bogatych redakcjach prasowych. Że pasja i determinacja w dziennikarstwie są najważniejsze. I dopóki jej nie zabraknie - Tygodnik będzie potęgą na Podhalu. To nie są tylko lokalne opowieści - to historia Polski ostatnich trzydziestu lat w pigułce. I jeszcze jedno nasuwa się po przeczytaniu książki. Że dziennikarze są po to, żeby patrzeć władzy na ręce. A jak się nie da inaczej to chociażby w przebraniu Chewbacci z Gwiezdnych Wojen.”

Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-943-8799-0

Liczba stron: 264

Format: 127x211mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...