Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tyle groźnych miejsc

Stacy Willingham

Tyle groźnych miejsc

31,54

 

W oczach społeczeństwa winna jest zawsze matka. 140 tysięcy ocen czytelniczek i czytelników na Goodreads.com Nominacja do tytułu Najlepszego thrillera roku 2023. Ta książka ma wszystko, czego szukamy w thrillerach. Nie da się przewidzieć, co się stanie. Niesamowita lektura. - Mary Beth Nowy thriller tej autorki przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Zachwyciłam się jej debiutem, ale tę książkę uwielbiam jeszcze bardziej. - Nilufer Ozmekik Autorka, której książki stały się dla mnie must-buy. "Błyski w mroku" były dobre, ale "Tyle groźnych miejsc" jest jeszcze lepsze. - Emily May Rok temu życie Isabelle Drake zmieniło się na zawsze. W samym środku nocy jej synek Mason został uprowadzony wprost z kołyski, gdy ona i jej mąż spali spokojnie w pokoju obok. Co gorsza bez żadnych wyraźnych tropów sprawa szybko utknęła w martwym punkcie. Ale Isabelle nie spocznie, dopóki nie odnajdzie Masona. Dosłownie. Bo jeśli nie liczyć chwil, w których udaje jej się zapaść w płytki półsen albo na chwilę stracić przytomność, Isabelle Drake nie spała od roku. Jej całe życie kręci się teraz wokół poszukiwań, ale przecież nie da się funkcjonować w ten sposób bez końca. Isabelle zgadza się więc udzielić wywiadu kryminalnemu podcasterowi. Ma nadzieję, że w ten sposób dotrze do jakichś nowych świadków, a może ktoś zwróci jej uwagę na wcześniej przeoczony szczegół. Ale wścibskie pytania o przeszłość tylko pogarszają sprawę, a nerwy w połączeniu z głębokim wyczerpaniem sprawiają, że Isabelle zaczyna wątpić we własną wersję wydarzeń. Co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy, kiedy Mason zniknął? I komu można jeszcze zaufać? Przede wszystkim, czy Isabelle może zaufać sobie? Tyle groźnych miejsc dotyka tematyki wyniszczających rodzinnych sekretów, trudów wczesnego macierzyństwa i kłamstw, które opowiadamy nie tylko innym, ale i sobie. Jak szalona przewracałam strony tej pełnej niespodziewanych zwrotów akcji powieści. - Sarah Pearse Ten wciągający, pobudzający do myślenia thriller rodzi niepokojące pytania o naturę opowieści, które tworzymy na własny użytek, by nadać światu sens. Willingham potwierdza, że jest pisarką, którą warto obserwować. - „Publishers Weekly” Stacy Willingham -Autorka thrillerów psychologicznych, która z każdą nową książką zachwyca kolejnych czytelników i krytyków. Zanim zadebiutowała jako pisarka, pracowała jako copywriterka i tworzyła strategie dla agencji marketingowych. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Georgii i studia magisterskie z literatury na College of Art and Design w Sabannah. Mieszka w Charleston w Karolinie Południowej z mężem Brittem i psem Mako. W 2023 roku w tłumaczeniu na język polski ukazała się jej debiutancka powieść Błyski w mroku (przekład: Martyna Trykozko), która zyskała świetne recenzje wśród polskich czytelniczek i czytelników. Tyle groźnych miejsc potwierdza, że obok prozy Stacy Willigham nie można przejść obojętnie.

Agora
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 9788326844683

Tytuł oryginalny: All The Dangerous Things

Liczba stron: 368

Format: 13.5x21.0cm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...