Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tylko dzięki miłości - pakiet z filiżanką z Ćmielowa

Bogna Ziembicka

Tylko dzięki miłości - pakiet z filiżanką z Ćmielowa

34,93

Wyjątkowy prezent na Dzień Matki

Książkę „Tylko dzięki miłości” najlepiej się czyta, popijając gorący, aromatyczny napój. Elegancka filiżanka ze spodeczkiem z linii Rococo polskiej fabryki porcelany w Ćmielowie, której tradycja sięga 1790 roku, oraz najnowsza powieść Bogny Ziembickiej to wspaniały prezent dla Ciebie i kogoś, kto jest Ci bliski.

Otwarte
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Opracowanie graficzne
Eliza Luty, Aleksandra Szmak

Liczba stron: 400

Otwarte

Format: 144 x 205 mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Ada Fijał, aktorka

W tej książce znalazłam wszystko, co mi bliskie: Kraków, urok przeszłości, romantyczne uczucia. Czytając tę książkę, zanurzyłam się w świecie, który od zawsze pobudzał moje zmysły. Polecam.

Paweł Sanakiewicz, aktor Teatru Bagatela w Krakowie

Poproszono mnie o przeczytanie – na potrzeby nagrania audiobooka – fragmentów książki „Tylko dzięki miłości” pisanych ręką Joachima. (Historia opowiedziana jest w formie dzienników, którą czytelnicy tak lubią). Dla aktora często pracującego przed mikrofonem – zadanie rutynowe. A jednak już po pierwszej sesji, w domu, z ciekawością zagłębiłem się w lekturze, także fragmentów będących diariuszem Zuzanny…
Bogna Ziembicka ofiarowuje nam powieść pasjonującą. Poznajemy zapomniane dźwięki, barwy i smaki międzywojnia – polskie, pruskie, niemieckie, a także egzotykę dawnego kolonialnego świata. Słyszymy dramatyczne dudnienie młynów historii. Ale przede wszystkim wzruszamy się tylko pozornie banalną prawdą: miłość jest najwspanialszą tajemnicą świata. Tylko dzięki miłości… trwamy.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...