Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

U wrót przestrzeni

Józef Kajfosz

U wrót przestrzeni

7.4

(10 ocen) wspólnie z

16,00

 

Książka U wrót przestrzeni podejmuje temat rozważenia niektórych aspektów przesłania biblijnego z punktu widzenia przestrzeni wielowymiarowej ze wszystkimi konsekwencjami jakie z tego wynikają dla nas – istot trójwymiarowych. Zagadnienie to rozpatrywane jest od strony naukowej i biblijnej. Autor proponuje ciekawe spojrzenie na niektóre fragmenty biblijne z punktu widzenia geometrii wielowymiarowej.
Łączenie tych dwóch odległych dziedzin – geometrii i wiary w Boga – nie jest rzeczą nową. Mniej lub bardziej wyraźne aluzje na ten temat znaleźć można w dziełach wielkich filozofów i teologów, a także w wypowiedziach wierzących ludzi nauki. Niestety, z reguły matematycy nie znają się zbytnio na teologii, a teologowie na geometrii, ponadto zaś zwykli ludzie nie interesują się głębiej ani dziełami teologicznymi, ani matematycznymi. Na skutek tego wspomniane zagadnienie nie dociera do szerszych kręgów ludzi wierzących i jest na ogół nieznane.
W niniejszej książce podjęto próbę popularnego przedstawienia tematu w sposób całkiem prosty i poglądowy, zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Praktyczność i jasność tego wykładu docenią z pewnością wierzący inżynierowie, do grona których zalicza się również wydawca tej książki. Niebiosa głoszą chwałę Boga to z pewnością najlepsze podsumowanie publikacji Józefa Kajfosza. Dla mnie osobiście lektura tej książeczki była wspaniałym doświadczeniem duchowym wprowadzającym w zachwyt nad Bożą wielkością.
Wydawca

Vocatio
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-749-2106-0

Liczba stron: 80

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 16,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...