Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie

Ewa Woydyłło, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski

Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie

8.8

(24 ocen) wspólnie z

28,70

 

Czuję, więc jestem.

Dlaczego bywamy smutni? Skąd biorą się radość i żal? Jak radzić sobie z gniewem i zazdrością? Czy ten, kto urodził się optymistą, zostanie optymistą do końca życia?

Instrukcja obsługi emocji − tak w skrócie można nazwać nową opowieść o losach Alicji. Tym razem mała bohaterka prowadzi czytelnika przez rozmaite stany uczuciowe, których codziennie doświadczamy. Doktor Ewa Woydyłło-Osiatyńska we wciągający – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych sposób – opowiada o tym, jak nauczyć dziecko samodzielnie rozpoznawać emocje, zrozumieć siebie, swoich przyjaciół i otaczający nas świat. Bo dziecku, które zna swoje uczucia, łatwiej stać się szczęśliwym dorosłym.

Porada dla rodzica.

Czytanie z dzieckiem buduje relacje. Przeżyj razem z nim fascynującą podróż po uczuciach. Poznaj lepiej emocje swojego dziecka, a przy okazji własne.

Przeczytaj także inne bestsellerowe książki o przygodach Alicji:

"Sen Alicji, czyli jak działa mózg"

"Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja"

"Alicja przeżywa dziecięce smutki, radości, frustracje i ekscytacje. I jak każde dziecko bywa niekiedy zagubiona w świecie swoich przeżyć. Dociekliwa i rezolutna dziewczynka zaczyna lepiej rozumieć siebie dzięki rozmowom z babcią Ewą, która potrafi prostymi słowami opisywać skomplikowane tajniki ludzkiej psychiki. Ta mądra, lecz bardzo przystępna i kolorowa książka pozwoli również innym dzieciom dołączyć do Alicji i lepiej poznać swój wewnętrzny świat".
Profesor Dominika Dudek

"Co kieruje naszymi zachowaniami i emocjami przedstawione w najprostszej formie, oczami dziecka. Obrazkowy klucz do poznania siebie. Must have w każdej biblioteczce".
Wiola Wołoszyn, autorka bloga matkawariatka.pl

"Żeby mieć szczęśliwe życie należy dobrze poznać siebie. Warto zacząć naprawdę wcześnie, najlepiej w dzieciństwie. Jak rozpoznać swoje emocje? Kiedy ból staje się naszym przyjacielem? Jaki wpływ mają na nas geny, a jaki wychowanie? Gdyby rozpocząć edukację na temat delikatnej natury człowieka odpowiednio wcześnie, zawód psychoterapauty nie byłby już potrzebny. Ta książka jest doskonałym wstępem do takiego działania".
Monika Szubrych, neurologopeda, dziennikarka Interia.pl

Mando
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 73

Mando

Format: 235x260mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Rok wydania: 2020

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...