Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Uczulona na wino

Izabela Jagosz

Uczulona na wino

6.4

(35 ocen) wspólnie z

37,00

 

Co by było, gdyby Twoje życie nagle nabrało zupełnie nowego znaczenia?

Nie na skutek jakiegoś zrządzenia losu czy innych dramatycznych okoliczności, ale dzięki czemuś, o czym prawdopodobnie marzy większość ludzi – dzięki poznaniu wymarzonego partnera?Która z kobiet, przynajmniej przez moment nie pragnęła spotkać księcia z bajki? Wyobrażając sobie tę chwilę jako spełnienie najpiękniejszych snów? Który z chłopców nie chciał uratować księżniczki?

A co, jeśli wydarzyłoby Ci się to naprawdę? Co przyniosłoby ze sobą w prawdziwym życiu? Jakie konsekwencje? Romantyzm czy dramatyzm, szczęście czy niepokój, uskrzydlenie czy cierpienie, a może z wszystkiego po trochu? I co działoby się dalej…?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, to poznaj Igę – z pozoru zwyczajną czterdziestolatkę. Dokładnie taką, jaką wyobrażamy sobie słysząc określenie „kobieta w średnim wieku, matka, żona…”. A jednak jej przeżycia dadzą Ci wgląd w świat, w którym dokonywać trzeba nie zawsze prostych wyborów, daleko odbiegający od potocznych schematów i zarazem tak bardzo je potwierdzający. Bo los napisał dla Igi scenariusz godzien najlepszych powieści.

„Uczulona na wino” to opowieść o wielkim świecie, pieniądzach, miłości, zdradzie i przeznaczeniu. Opowieść o sprawach ważnych, czasem bolesnych i smutnych, pisana lekkim, dowcipnym językiem. Zapraszamy do lektury.

Czerwona szpilka
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-945-8191-6

Liczba stron: 311

Format: 13.0x21.0cm

Cena detaliczna: 37,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...