Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ukryta Oaza

Paul Sussman

Ukryta Oaza

6.3

(29 ocen) wspólnie z

39,99

 

*zapomniana legenda, zatrważająca tajemnica, zabójczy wyścig z czasem
*próba rozwikłania jednej z największych tajemnic archeologii kryjącej się w piaskach pustyni
*w wydawnictwie Muza to kolejna książka Paula Sussmana po "Zaginionej armii Kambyzesa" i "Tajemnicy świątyni"

Egipt, 2153 r. p.n.e.. Osiemdziesięciu kapłanów wyrusza na Pustynię Zachodnią pod osłoną nocy. Zabierają ze sobą owinięty tkaniną tajemniczy przedmiot. Cztery tygodnie później, dotarłszy do celu podróży, bez mrugnięcia okiem podrzynają sobie nawzajem gardła…
Albania, 1986 rok. Z niewielkiego lotniska na odludziu startuje mały samolot. Zmierza do Sudanu, wioząc ładunek, który ma na zawsze odmienić losy Bliskiego Wschodu. Samolot znika bez wieści nad Saharą…
Pustynia Zachodnia, współcześnie. Grupa Beduinów odkrywa zmumifikowane zwłoki, na wpół przysypane piaskiem. Przy nich znajduje rolkę filmu oraz miniaturowy gliniany obelisk, na którym wyryto osobliwy hieroglif…
Wydaje się, że to trzy zupełnie niepowiązane ze sobą zdarzenia. Jednak w chwili, gdy Freya Hannen przylatuje do Egiptu na pogrzeb swojej siostry badaczki starożytnosci, która z niewiadomych przyczyn popełniła samobójstwo, wiemy już, że wszystkie fakty łączy jakaś ponura tajemnica. Dla Frei to początek niesamowitej przygody, która zaprowadzi ją, w towarzystwie egiptologa Flina Brodiego, na złowrogie pustkowia Sahary. Celem ich wyprawy będzie jedna z największych tajemnic archeologii, za którą kryje się zdumiewająca historia…

Muza
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2011-04-18

ISBN: 978-83-749-5967-4

Tytuł oryginalny: The Hidden Oasis

Liczba stron: 480

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...