Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Umiłowana

Toni Morrison

Umiłowana

7.5

(499 ocen) wspólnie z

32,90

 

Najsłynniejsza powieść amerykańskiej noblistki, uhonorowana Nagrodą Pulitzera w 1988 roku, dziesięć lat później przeniesiona na srebrny ekran; w rolę Sethe brawurowo wcieliła się Oprah Winfrey.
Akcja rozgrywa się w kilka lat po zakończeniu wojny secesyjnej, kiedy wciąż żywa jest pamięć niewolnictwa, a będące jego pokłosiem tragedie nadal kształtują ludzkie losy. Realizm miesza się tu z magią, bohaterowie obcują z duchami zmarłych i zmagają się z ziemskimi przeciwnościami. Czarnoskóra bohaterka książki, piękna i dumna Sethe, została naznaczona piętnem niewoli na ciele i duszy, potrafiła jednak ocalić swoją ludzką godność. Okrucieństwo, nienawiść, ból, lecz także współczucie i przede wszystkim miłość – to żywioły przenikające świat tej niezwykłej powieści.
„Literacki triumf bezsprzecznie świadczący o tym, że Morrison zasługuje na miano wybitnej amerykańskiej pisarki” – Margaret Atwood, The New York Times Book Review
„Niezapomniana powieść Morrison budzi jednocześnie zachwyt i grozę” – The Sunday Times

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3346-9

Tytuł oryginalny: Beloved

Liczba stron: 360

Świat Książki

Format: 125x200mm

Cena detaliczna: 32,90 zł

Tłumaczenie: Beata Gorczyńska

Rok wydania: 2014

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...