Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Umowa stoi Tajemnice piłkarskich kontraktów i wielomilionowych transferów w Premier League

Daniel Geey

Umowa stoi Tajemnice piłkarskich kontraktów i wielomilionowych transferów w Premier League

6.2

(106 ocen) wspólnie z

25,36

 

Otwiera oczy na sprawy, o których nigdy nie myślałeś!
Odszkodowanie za zwolnienie trenera. Zatrudnienie nowej gwiazdy. Negocjacje sprzedaży praw telewizyjnych. Wielomilionowe przejmowanie klubów. Daniel Geey ma wszystkie te zagadnienia w małym palcu. Jako jeden z czołowych piłkarskich prawników na co dzień współpracuje z największymi klubami z Premier League i piłkarzami ze światowego topu, dbając, by nikomu nie stała się finansowa krzywda.
Umowa stoi pozwala nam poznać angielską ligę piłkarską od nieco innej strony. Mniej liczą się tutaj piękne bramki i efektowne parady, możesz się za to dowiedzieć, który piłkarz musiał zapłacić 80 tysięcy funtów za to, że przez chwilę było mu widać majtki, któremu Szwedowi zakazano w kontrakcie latania w kosmos albo który zawodnik wymagał w swojej umowie zapisu o sfinansowaniu lekcji gotowania dla jego żony.
Wielkie pieniądze, kontraktowe zawiłości i wierność barwom klubowym będąca tylko kwestią ceny – tak wygląda świat współczesnego futbolu.
Opinie o książce "Umowa stoi":
Po tej lekturze, uczciwej i precyzyjnej aż do bólu, nigdy już nie ulegniecie szaleństwu ostatniego dnia okienka transferowego. O kupowaniu piłkarzy dowiecie się tu naprawdę wszystkiego – nawet tego, który klub zakazał nowemu nabytkowi lotów w kosmos.
Michał Okoński, Tygodnik Powszechny, autor książki i bloga "Futbol jest okrutny"
Jeśli chcesz wiedzieć i rozumieć jak naprawdę działa piłka nożna, ta książka jest dla Ciebie.
Guillem Balagué, Sky Sports, autor biografii Messiego, Ronaldo i Guardioli
Ta książka to dowód na to, że Daniel nie tylko świetnie zna się na temacie piłkarskiego prawa, ale ma też umiejętność prezentowania w prosty sposób nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień.
Gianluca Vialli
Pracować z Danielem, to czysta przyjemność. Ma on niezwykłą wiedzę na temat środowiska piłkarskiego, a lektura jego książki powinna być obowiązkiem każdego fana futbolu.
Freddie Ljungberg
Obalająca mity i napisana z dużym poczuciem humoru książka, w której autor opisuje najbardziej skomplikowane mechanizmy najpiękniejszej gry na świecie. Pozycja obowiązkowa.
Raphael Honingstein, ESPN, autor biografii Jürgena Kloppa

SQN
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-812-9506-2

Tytuł oryginalny: Done Deal

Liczba stron: 384

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 40,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...