Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Umykający całusek / Śpij dobrze, dobry rycerzu / Trzy życzenia Pakiet

David Melling

Umykający całusek / Śpij dobrze, dobry rycerzu / Trzy życzenia Pakiet

59,95

 

David Melling, twórca uwielbianej w 30 krajach serii o Misiu Tulisiu, światową sławę zyskał trylogią o dzielnym rycerzu, uznaną za współczesna klasykę. Teraz w pakiecie w Amberku!

Pełne ciepła, humoru, zabawnych przygód i czułości ukołyszą dzieci do snu, poprawią nastrój i przekażą mądre i dobre przesłanie o sile przyjaźni i okazywania miłości – również wobec rodzeństwa.

„Umykający całusek”
Pierwszy tom nowej kultowej trylogii twórcy serii o Misiu Tulisiu, którego kochają dzieci w 30 krajach!
Cudownie ilustrowana opowieść o sile miłości i przyjaźni – dla dzieci i rodziców.
Król w pośpiechu przesyła synkowi całusa na dobranoc… ale nie trafia. Całusek wylatuje przez okno i umyka. Król rozkazuje odnaleźć całuska. Dzielny rycerz wyrusza więc ze swoim wiernym rumakiem w nieznane… Nie spodziewają się, ile przygód i niebezpieczeństw będą musieli pokonać. I jak wielka jest moc całuska.

„Śpij dobrze, dobry rycerzu”
Drugi tom trylogii.
Cudownie ilustrowana książka o sile miłości nie tylko do rodzeństwa.
W zamku wielkie poruszenie: mały książę ma nową siostrzyczkę, która nie może spać, tylko płacze i płacze. Król wysyła więc swojego dzielnego i oddanego rycerza na poszukiwanie najbardziej miękkiej i najbardziej puszystej poduszki w całym królestwie. Byle szybko! Rycerz rusza ze swoim wiernym rumakiem na poszukiwania do dzikiego lasu.
Czy uda mu się pokonać wszystkie przeciwności i niebezpieczeństwa, by wypełnić rozkaz?
I czy spokojny sen zapewni najlepsza poduszka? A może coś innego?

„Trzy życzenia”
Trzeci tom trylogii.
Cudownie ilustrowana książka o przyjaźni, wierności, lojalności silniejszych niż magia.
Dzielny rycerz i jego wierny rumak tym razem mają chyba najtrudniejszą misję: pod nieobecność pary królewskiej zaopiekować się małym księciem i małą księżniczką. Ale to takie męczące…
I nagle z pomocą przychodzi im magia. Spełniają się życzenia... tylko czy na pewno o to chodziło? Czeka ich noc pełna niespodziewanych, magicznych przygód, podczas których zrozumieją, że nie zawsze magia jest potrzebna, żeby spełniły się życzenia.

DAVID MELLING to nie tylko twórca Misia Tulisia, ale jeden z najbardziej znanych i lubianych na świecie brytyjskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Wyróżnia się poczuciem humoru, ujmującymi postaciami, uroczymi ilustracjami i pełnym czułości przesłaniem. Jego książki były filmowane, wystawiane w teatrze, nominowane do najważniejszych nagród, m.in. Smarties Book Award.

Jego pierwsza książka „Umykający całusek” została nominowana do nagrody Kate Greenaway. Stała się współczesną klasyką, nieustannie wznawianą od 20 lat w 30 językach. Została sprzedana w blisko 500 000 egzemplarzy i uznana za idealną bajkę na dobranoc.

Amber
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-241-8273-2

Liczba stron: 120

Cena detaliczna: 119,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...