Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Universal War Tom 1

Bajram Denis

Universal War Tom 1

7.9

(13 ocen) wspólnie z

100,23

 

Wydanie zbiorcze, zawiera pierwsze trzy tomy kontynuacji cyklu Universal War One czyli Uniwersal War Two, dotychczas nie wydawane w Polsce. Oprócz trzech albumów w środku znajdują się dodatki i ciekawostki.

Kataklizm, jakim była "Universal War One", został zażegnany. Ludzkość ocalała i pod kierunkiem potomków mitycznych założycieli ludzkiej kolonii na Kanaanie próbuje odzyskać dawną świetność. Ale nie jest to łatwe, tym bardziej, że nie udało się wykorzenić zgubnej skłonności człowieka do destrukcji i autodestrukcji. Niektórym wydaje się, że powracają stare zagrożenia, a człowiek zaczyna powtarzać odwieczne błędy. To jednak nieprawda: tym razem jest jeszcze gorzej. W układzie słonecznym pojawia się nieznane, nieludzkie zagrożenie, które najwyraźniej zamierza na dobre unicestwić ziemską cywilizację.

Uparta i niezależna Thea nie zamierza pozwolić, aby podjęta przez jej przodka Kalisha i jego przyjaciół walka o ocalenie ludzkości poszła na marne. Dziewczyna widzi na to tylko jeden sposób: trzeba ponownie zwrócić się o radę do samego Kalisha. Czyż nie wynalazł on sposobu na podróżowanie w czasie? Czy jednak taka ingerencja w bieg rzeczy nie grozi zainicjowaniem słynnego paradoksu czasowego, który może nawet zniszczyć całą rzeczywistość? Nie ma czasu do stracenia; Universal War Two już się rozpoczęła, zaś tym razem ludzkość ma o wiele potężniejszego, a co gorsza, nieznanego przeciwnika...

Początek drugiego cyklu francuskiego twórcy komiksowego Denisa Bajrama, będącego kontynuacją kultowej Universal War One, przenosi nas w fascynujące kosmiczne pejzaże i świat zdumiewających rozwiązań technologicznych, ale też ponownie stawia fundamentalne pytania o istotę człowieczeństwa.

Elemental
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-944-2868-6

Tytuł oryginalny: Universal War Two

Liczba stron: 168

Format: 21.5x29.0cm

Cena detaliczna: 129,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...