Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Uniwersytet Wszystko Moje

Fabrizio Silei

Uniwersytet Wszystko Moje

8.3

(26 ocen) wspólnie z

29,90

 

Książka nominowana do jednej z najważniejszych nagród literackich we Włoszech – Premio Strega Ragazze e Ragazzi 2018.
Obrzydliwie bogaci państwo Smirthowie mają zmartwienie. Za wszelką cenę próbują zaszczepić swojemu potomkowi najwznioślejsze przymioty ducha, takie jak zdrowy egoizm i żądza pieniądza. Ostatecznie tylko po to go sobie sprawili, aby mieć dziedzica kontynuującego piękne rodzinne tradycje. Ale ich synek w kwestiach życiowych jest naiwny jak dziecko. Pożycza pieniądze bez procentu! Zaprasza na urodziny podejrzanych żebraków! Znosi do domu bezdomne zwierzęta! Krótko mówiąc: dzieciak jest dobry do szpiku kości. No i co z takim zrobić? Trzeba dać mu szkołę… tak, szkołę z paskudnym dyrektorem, podłymi nauczycielami i wstrętnymi kolegami, z których mógłby brać przykład. Jeśli jednak sądzicie, że akademia kształcąca samolubów zepsuje naszego bohatera, jesteście w błędzie. Nigdy nie lekceważcie spustoszeń, jakie może poczynić w złym świecie czyjeś szczerozłote serce…
Fabrizio Silei – urodzony we Florencji znany włoski pisarz i ilustrator, autor książek dla dzieci i młodzieży (między innymi „Autobusu Rosy” – opowieści opartej na losach afroamerykańskiej działaczki na rzecz praw człowieka Rosy Parks). Laureat najważniejszych włoskich i międzynarodowych wyróżnień literackich, w tym Premio Andersen (2012, 2014). Jego najnowsza powieść, „Uniwersytet Wszystko Moje”, została nominowana do prestiżowych nagród: Premio Strega Ragazze e Ragazzi (2018) oraz In Other Words (2018).
Adriano Gon jest wysoko cenionym włoskim artystą i ilustratorem. Jego prace pojawiają się w książkach dla dzieci wielu włoskich autorów, np. Gianniego Rodariego, Anne Fine i Susanny Tamaro.

Nasza Księgarnia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-101-3270-3

Tytuł oryginalny: L’universita di Tuttomio

Liczba stron: 302

Format: 13.8x19.9

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...