Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Upadek. Ostatnia bitwa marszałka Żukowa

Wiktor Suworow

Upadek. Ostatnia bitwa marszałka Żukowa

7.2

(131 ocen) wspólnie z

21,88

Kolejny tom „Kronik Wielkiego Dziesięciolecia".

Bezwzględna walka o władzę w ZSRR, którą „kat Moskwy i Ukrainy" Chruszczow toczył ze „sługusem i chamem” Żukowem.

Autor odtwarza wypadki z lat 1956-1957, kiedy to dwuwładza Nikity Chruszczowa i Gieorgija Żukowa usunęła dawnych współpracowników Stalina z grona przywódców Związku Radzieckiego. Wtedy to Żukow potajemnie przygotowywał się do przeprowadzenia przewrotu wojskowego, obalenia Chruszczowa i przejęcia pełnych rządów w kraju.

Suworow przytacza znane i mało znane fakty. Łączy je w przekonującą całość. Ukazuje kulisy głośnych historycznych wydarzeń, takich jak XX Zjazd KPZR czy interwencję Armii Radzieckiej na Węgrzech. Sugestywnie przedstawia przebieg bezwzględnej walki o władzę w ZSRR, którą „kat Moskwy i Ukrainy" Chruszczow toczył ze „sługusem i chamem” Żukowem.

Wiktor Suworow (ur. w 1947 r. w Barabaszu) - pisarz, w młodości oficer armii sowieckiej i sowieckiego wywiadu wojskowego GRU. Jest popularyzatorem teorii o wiodącej roli Związku Radzieckiego w rozpoczęciu II wojny światowej oraz prewencyjnego charakteru niemieckiego ataku na ZSRR 22 czerwca 1941 roku. W 1968 r. uciekł do Wielkiej Brytanii.

Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego ZSRR skazało Suworowa zaocznie na karę śmierci. Mimo upadku komunizmu i rozpadu Związku Sowieckiego wyroku nie uchylono.

Jego najważniejszymi książkami są „Lodołamacz” i „Akwarium”.

Rebis Dom Wydawniczy
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-7818-687-8

Liczba stron: 256

Rebis Dom Wydawniczy

Format: 128x197

Cena detaliczna: 37,90 zł

Spotkanie z autorem na Targach Książki Historycznej

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...