Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Uproszczenia w rachunkowości. Pytania i odpowiedzi

Uproszczenia w rachunkowości. Pytania i odpowiedzi

134,81

 

Stan prawny: 15 maja 2024 r.

 

Uproszczenia w rachunkowości to specjalne rozwiązania przewidziane przez przepisy prawa, które mają na celu ułatwienie prowadzenia ksiąg rachunkowych przez jednostki gospodarcze. Wprowadzone w odpowiedzi na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw, pozwalają na zmniejszenie pracochłonności oraz kosztów związanych z obsługą księgową, jednocześnie zachowując zgodność z przepisami. Uproszczenia te mogą obejmować m.in. rezygnację z niektórych procedur, zastosowanie alternatywnych metod wyceny oraz uproszczone formy sprawozdań finansowych

W książce przedstawiono – w formie pytań i odpowiedzi – uproszczenia w prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Dotyczą one w szczególności obrotu zapasami, środkami trwałymi, rezerwami i instrumentami finansowymi czy sporządzania sprawozdań finansowych.

Autor analizuje najczęściej występujące trudności oraz stosowane w praktyce ułatwienia odnoszące się m.in. do:
• uproszczonych sprawozdań finansowych jednostek mikro i małych,
• ujawniania leasingu w środkach trwałych i zobowiązaniach,
• niestosowania szczególnych przepisów w sprawie wyceny instrumentów finansowych,
• odstąpienia od kalkulacji podatku odroczonego,
• nietworzenia rezerw na świadczenia pracownicze,
• jednorazowej amortyzacji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, w tym stosowania wprost zasad podatkowych,
• braku ewidencji magazynowej zapasów,
• odstępstw od zamykania ksiąg rachunkowych.

Publikacja przeznaczona jest dla księgowych, biegłych rewidentów, ekonomistów, jednostek prowadzących księgi rachunkowe oraz przedsiębiorców. Będzie cennym źródłem wiedzy dla doradców podatkowych oraz studentów rachunkowości, finansów i zarządzania.

Wolters Kluwer
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8358-804-9

Liczba stron: 268

Cena detaliczna: 175,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...