Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Urząd w czasach Twittera Pastoralno-teologiczne studium nauczania abp. Józefa Kupnego

Marek Łuczak

Urząd w czasach Twittera Pastoralno-teologiczne studium nauczania abp. Józefa Kupnego

17,28

 

Dziś życie wielu ludzi – biorąc pod uwagę czas, jaki poświęcają na konkretne aktywności – toczy się także w świecie wirtualnym. Dlatego Kościół, głosząc słowo Boże, nie może zaniedbywać tej rzeczywistości. Choć oczywiście nic nie zastąpi osobistego przekazu słowa Bożego i spotkania twarzą w twarz ze świadkiem wiary, to jednak głoszenie Ewangelii w internecie jest kolejnym etapem odczytywania nakazu misyjnego Jezusa przez Jego uczniów. Jak godzić te dwie – zdawałoby się odmienne – formy docierania z Dobrą Nowiną do współczesnego człowieka oraz w jaki sposób głosić niezmienne przesłanie w zmieniającym się świecie? Na to pytanie daje odpowiedź niniejsza publikacja, a jej szczególnym atutem jest to, iż nie zatrzymuje się jedynie na poziomie rozważań teoretycznych, ale analizując homilie, listy pasterskie i publikacje internetowe metropolity wrocławskiego, podaje konkretne przykłady realizowania w praktyce polecenia Chrystusa: „Idźcie i głoście”.



Odbiorcy

- osoby interesujące się wyzwaniami, jakie stawia przed Kościołem dzisiejszy świat

- duszpasterze, katecheci, członkowie grup parafialnych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę teologiczną i pastoralną



Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę

- omawia problematykę związaną ze sprawowaniem urzędu nauczycielskiego przez biskupów z wykorzystaniem internetu

- odpowiada na pojawiające się często w mediach pytania o status i rolę katolickiej nauki społecznej

- przybliża szereg kwestii istotnych w dzisiejszej rzeczywistości dla osób wierzących, takich jak relacje państwo – Kościół, angażowanie się w pracę samorządów i działalność polityczną, okazywanie patriotyzmu i dbanie o prawdę historyczną, prawidłowe funkcjonowanie rodziny czy ekumenizm i apostolstwo świeckich

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-797-1959-4

Liczba stron: 120

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 26,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...