Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Usłysz mnie

Najwa Zebian

Usłysz mnie

7.2

(28 ocen) wspólnie z

39,90

 

Ta książka mówi głosem tych, którzy kiedykolwiek czuli się niewysłuchani, źle traktowani, mylnie oceniani czy niedostrzegani.

"Usłysz mnie" to zapiski na temat życia widzianego oczami edukatorki, studentki oraz osoby, która doświadczyła większości życia w milczeniu. Ich autorka, Najwa Zebian, w wieku szesnastu lat przybyła z Libanu do Kanady i przekonała się, jak to jest, gdy los rzuca nas w miejsce, do którego nie przynależymy. Książka zawiera około 200 jednostronicowych wpisów stanowiących refleksje na temat rozmaitych kwestii, z jakimi stykamy się w codziennym życiu, takich jak miłość, przyjaźń, cierpienie, inspiracja, szacunek, serdeczność, motywacja, uczciwość, szczerość i wiele innych.

W książce "Usłysz mnie" nie chodzi o zawarte w niej słowa, lecz o to, jaki użytek zrobi z nich czytelnik. Ta książka nie należy wyłącznie do mnie. Należy do każdego, kogo droga skrzyżowała się z moją. Gdyby moja podróż potoczyła się inaczej, niż się potoczyła, z każdą historią i z każdym szczegółem, nie byłabym dziś tą samą osobą, jaką jestem. Niech ta książka obdarzy głosem tych, którzy go potrzebują, niech stanie się ramieniem, na którym będą mogli się wypłakać ci, którzy potrzebują kogoś, kto by ich wysłuchał, niech będzie inspiracją dla tych, którzy potrzebują przypomnienia, jak wielką władzę mają nad własnym życiem.

Do serca w tobie – nie bój się odczuwać.
Do słońca w tobie – nie bój się promienieć.
Do miłości w tobie – nie bój się zagoić.
Do oceanu w tobie – nie bój się rozszaleć.
Do ciszy w tobie – nie bój się przełamać.

Prószyński Media
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-812-3195-4

Liczba stron: 440

Format: 14.0x21.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...