Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Utracona

JP Delaney

Utracona

6.9

(115 ocen) wspólnie z

34,99

 

Niespodziewanie z Susie kontaktuje się Anna – dziewczyna, którą Susie oddała do adopcji piętnaście lat wcześniej. Gdy zaczynają się spotykać i poznawać, Susie dochodzi do wniosku, że rodzina Anny jest niepokojąco dziwna. Adopcyjni rodzice dziewczyny przesadnie reagują choćby na fakt, że ich córka odnalazła biologiczną matkę. Jedna wiadomość od Anny – „PS jestem koszmarnie nieszczęśliwa” – wystarcza, by Susie utwierdziła się w przekonaniu, że Anna potrzebuje jej pomocy.

Czy Susie odkryje prawdziwy powód działania Anny?
I czy tajemnice, które obie skrywały przez lata, ujrzą wreszcie światło dzienne?

Jedno jest pewne: tu wszyscy mają jakieś sekrety.



JP DELANEY jest autorem bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Pierwszy z nich – Lokatorka – został wydany w 40 krajach oraz zekranizowany w 2021 roku. Światowy sukces odniosły również W żywe oczy, Perfekcyjna żona i W błogiej nieświadomości. Delaney opublikował pod różnymi pseudonimami także kilka thrillerów i powieści o tematyce kulinarnej. Pasjonuje go bowiem odkrywanie wyjątkowych potraw i smaków.




Niesamowicie wciągająca książka. Niejednoznaczna opowieść, a każdy jej bohater skrywa mroczną tajemnicę. Zdecydowanie najlepszy thriller, jaki przeczytasz w tym roku!
Diana Brzezińska, autorka serii o prokurator Gabrieli Sawickiej


Delaney nie stroni od poruszania trudnych tematów w swoich książkach, a Utracona jest tego doskonałym przykładem. To jego kolejny trzymający w napięciu psychologiczny thriller – tym razem ze wstrząsającą historią niestabilnej nastolatki i małżeństwa zmagającego się z sekretami z przeszłości, spotęgowanymi tragedią wielokrotnych poronień. Domestic noir w najlepszym wydaniu!
Paweł Ćwik @spursmaniak


Książka z gatunku tych nieodkładalnych. Trzyma w ogromnym napięciu do ostatniej strony. Łamie stereotypy i zmusza nas do zadania sobie najważniejszego pytania: co i ile jesteśmy w stanie poświęcić dla rodziny?
Daniel i Małgorzata Grupa @Literaccy


Utracona to historia rodzinnego dramatu. Gdzie manipulacje, niedopowiedzenia, sekrety są na porządku dziennym... Już od pierwszych stron wyczuwa się mrok i niepokój. To prawdziwie emocjonująca przeprawa przez dysfunkcje i problemy społeczne, bardzo realistyczna i z niezwykle charakterystycznymi bohaterami. Zdecydowanie polecam. Dla tej historii warto zarwać noc!
Paula Sieczko @ruderecenzuje

Otwarte
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-813-5303-8

Liczba stron: 392

Otwarte

Format: 135 x 205mm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

Rok wydania: 2023

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...