Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Utrapienia Jak życiowe trudności mogą nas zbliżyć do Boga

Manney Jim, Scanlan Michael

Utrapienia Jak życiowe trudności mogą nas zbliżyć do Boga

2.0

(1 ocena) wspólnie z

24,90

 

Każdy z nas doświadcza w swoim życiu trudności, choroby, cierpienia. O. Micheal Scanlan przypomina, że są one częścią świata skażonego grzechem pierworodnym. Trudno całkowicie uciec od życiowych ciężarów, ale możemy zwrócić się z nimi ku Najwyższemu. Bóg zaś obiecuje, że da nam swoją obecność, dzięki której będziemy mogli przetrwać największe burze w naszym życiu.


On mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Doda sił, ale nie zawsze zabierze ciężar.
W tej książce możemy znaleźć odpowiedzi na takie pytania jak:

Jak radować się pośród różnych trudności?
Na czym polega plan szatana wobec człowieka?
Czy Bóg zsyła na nas cierpienia?
Czym jest głębokie nawrócenie i mentalność królestwa?
Jak być chrześcijaninem w dzisiejszym świecie?
Jak wydostać się z beznadziejnych sytuacji?
Utrapienia to rewelacyjny podręcznik życia duchowego, czerpiący ze skarbca Tradycji, Pisma Świętego oraz bogatego doświadczenia autora. Ojciec Scanlan zaprasza nas w nim na drogę rozwoju, której istotą jest ciągłe powracanie do wymogów Ewangelii i pogłębianie relacji z Bogiem.

O. Michael Scanlan TOR (1931-2017) – franciszkanin Trzeciego Zakonu Regularnego, w młodości oficer lotnictwa i prawnik w biurze prokuratora wojskowego. Po święceniach objął urząd dziekana College of Steubenville. Zaangażowany w Odnowę Charyzmatyczną, rekolekcjonista znany z bezkompromisowości.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2945-8

Tytuł oryginalny: The Truth About Trouble: How Hard Times Can Draw You Closer to God

Liczba stron: 156

Format: 20.0x14.0cm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...