Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Uzdrawianie ludzkich serc O ewangelizacji, charyzmatach i Kościele gotowym na największe szaleństwo

Krzysztof Kralka

Uzdrawianie ludzkich serc O ewangelizacji, charyzmatach i Kościele gotowym na największe szaleństwo

13,18

 

Charyzmatyczny duszpasterz, lider ogólnopolskiej wspólnoty i zespołu muzycznego, opowiada o nowej ewangelizacji, odkrywaniu powołania i charyzmatów oraz wyzwaniach, jakie stoją obecnie przed Kościołem. Opisuje historię swojego gwałtownego nawrócenia, drogę od antyklerykalizmu i ateizmu do kapłaństwa, życia we wspólnocie i głoszenia Dobrej
Nowiny. W sposób prosty i bezpośredni mówi o momentach, w których wyraźnie odczytywał Bożą wolę, ale także o chwilach niepewności i zniechęcenia. Dzieli się swoją wizją misji Kościoła i jego miejsca we współczesnym świecie, jak również marzeniami dotyczącymi jego przyszłości. Cały czas podkreśla przy tym ogromną wagę otwartości na natchnienia Ducha Świętego. Pośród wielu innych ciekawych zagadnień ks. Krzysztof mówi m.in.: o nawróceniach, uzdrowieniach i proroctwach; o prowadzeniu przez Boga i myśleniu strategicznym; o uwielbieniu, muzyce i modlitwie, co to jest kerygmat i jak go głosić; jak ewangelizować, by przynosiło to rzeczywiste, trwałe owoce; o roli rozeznawania duchowego; co zrobić, by sakrament bierzmowania nie był dla młodych pożegnaniem z Kościołem; o potrzebie dostosowywania środków głoszenia Słowa do zmieniającej się rzeczywistości; o miejscu charyzmatów w ewangelizacji; o tym, jak z ewangelizowanych tworzyć ewangelizatorów; jak powstaje i funkcjonuje dobra, żywa wspólnota; czy chrześcijanie
powinni angażować się w politykę; czy polskiemu Kościołowi grozi los Kościołów Zachodu.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2734-8

Liczba stron: 180

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 21,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...