Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Valentine Pontifex Tom 3

Robert Silverberg

Valentine Pontifex Tom 3

6.4

(83 ocen) wspólnie z

26,51

 

Planeta Majipoor to olbrzymich rozmiarów świat, niezwykle przyjazny dla zamieszkujących go istot. Przed tysiącami lat przybyli nań ludzie, a za nimi inne rasy Galaktyki, by stworzyć na Majipoor konglomerat współpracujących ze sobą cywilizacji. Nie wszystko przebiegało pokojowo – ludzie, osiedlając się na Majipoor, musieli stoczyć krwawą wojnę z tubylczą rasą Metamorfów, dziwnych istot potrafiących zmieniać kształt swego ciała.

Zmiennokształtni zostali zepchnięci w leśne ostępy, gdzie żyją w ścisłych rezerwatach, na obrzeżach cywilizacji. Nigdy jednak nie pogodzili się z utratą ojczystej planety i wciąż knują plany odzyskania planety. Próba podmiany Lorda Valentine’a na tronie Majipooru nie powiodła się, ale podstępni Metamorfowie szukają innych metod wypędzenia najeźdźców.

Na dwóch kontynentach Majipooru mają miejsce dziwne zjawiska. Pojawiają się choroby roślin, wydawałoby się że ujarzmione przed wiekami, znikąd pojawiają się zmutowane zwierzęta – delikatna równowaga ekologiczna Majipooru zostaje zachwiana. Plagi, susze, epidemie wybuchają w coraz odleglejszych prowincjach – przeludnionej planecie grozi głód.

Nikt nie podejrzewa, że za tymi stoją zmianami Zmiennokształtni. Lord Valentine czuje, że czeka go ogromnie trudne zadanie – musi zapewnić swoim poddanym żywność, uspokoić zbuntowane prowincje, wyprowadzić świat z chaosu. W dodatku pojawiają się samozwańczy Koronalowie, a stary Pontifex, podtrzymywany przy życiu tylko dzięki technologii, chce zakończyć żywot. Niepoślednią rolę w planach Valentine’a będzie musiał odegrać Hissune. Ale czy młodzieniec podoła obowiązkom?

Solaris
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-759-0019-4

Tytuł oryginalny: Valentine Pontifex

Liczba stron: 456

Format: 12.4x19.4cm

Cena detaliczna: 41,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...