Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W 80 podróży dookoła świata

Marcin Wolski

W 80 podróży dookoła świata

6.0

(11 ocen) wspólnie z

41,67

 

Ile czasy zajęłoby zwiedzenie całego świata? Rok? Dwa? A może całe życie?
Tego niestety nie wiemy, ale ta książka udowodni Ci, że 80 podróży wystarczy, by okrążyć naszą piękną Ziemię i bliżej jej się przyjrzeć!

Marcin Wolski to polski pisarz, dziennikarz i satyryk, który zwiedził ponad 100 krajów świata i właśnie o tych niezwykłych podróżach pragnie opowiedzieć w swojej książce „W 80 podróży dookoła świata”. Z charakterystycznym dla siebie humorem, kreatywnością i dowcipem prowadzi nas po najróżniejszych zakamarkach globu.

„Dotarłem na Wyspę Wielkanocną i do źródeł Amazonki. Odwiedziłem słynne wyspy Galapagos, Nepal, Etiopię i Kambodżę. Przemierzyłem szlakiem polskich misji katolickich Nową Gwineę. Goniłem goryle w Ugandzie i gepardy w Tanzanii. Pielgrzymowałem do Ziemi Świętej. Nurkowałem z akwalungiem na Kajmanach i na Malediwach we wrakach i jaskiniach. A pośród tych wszystkich przygód nie zapomniałem o fotografowaniu”. Książka jest bowiem bardzo bogato ilustrowana zdjęciami z podróży, które ubarwiają przekaz i ubogacają treść reportaży.

Podróżowanie to nie tylko odkrywanie, ale także poczucie uczestnictwa w wielkim prądzie dziejów naszej cywilizacji. „W 80 podróży dookoła świata” to osobliwy pamiętnik, który udowodni Ci, jak niewiele jeszcze widziałeś, i to, jak wiele jeszcze przed Tobą…

Biały Kruk
Liczba stron: 448

Biały Kruk

Format: 16.5 x 23.5 cm

Cena detaliczna: 69,00 zł

W 80 podróży dookoła świata

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Robert

POLECAM

Ze wszystkich wartościowych rzeczy tego świata, podróżowanie wydaje się być jednym z napiękniejszych doświadczeń jakie towarzyszą człowiekowi. Niesamowite ile różnych języków, ubiorów, stylów, poglądów, budowli istnieje na tym globie. Moim marzeniem od zawsze było podróżować tak, jak pan Marcin Wolski, dlatego kupiłem tę książkę, jak tylko pojawiła się w księgarniach. Wszystko jest przepięknie opisane. Zapierające dech w piersiach krajobrazy Malezji i Melediw i Jamajki, Monumentalne jaskinie Meksyku i dzikość Lasów Amazońskich...i wielu, wieli innych miejsc! Nie starczy życia żeby zwiedzić Ziemię, i by ją poznać w pełni. Ale warto szukać, dotykać, oglądać, smakować...
Ola

Świetna

Pięknie wydana, wypełnione treścią i zdjęciami. Takiej książi nam teraz trzeba. Takiej, która podniesie na duchu, pokaże, że świat jest piękny i wartościowy. Jestem pewna, że niejeden czytelnik po lekturze będzie planował podróż dookoła świata :) Polecam każdemu gorąco!
Maciek

W 80 PODRÓŻY DOOKOŁA ŚWIATA

Bardzo interesująca pozycja. Napisana z humorek i polotem autora. Genialne fotografie, dzięki którym możemy przenieść się w te niesamowite miesjca! Pan Marcin Wolski to nie tylko świetny pisarz i satyryk, ale jak widać, zapalony podróżnik. Zwiedził tyle pięknych miejsc, że ciężko zliczyć je nawet samemu Wolskiemu! Pływał w Nilu i Amazonce, spotkał się z żółwiami na Galapagos, koncertował na Hawajach! Kto by tak nie chciał? Od teraz, ta książka będzie moim przewodnikiem przy planowaniu wakacyjnych wycieczek. W tym roku Jamajka, w następnym Malezja, a potem... zobaczymy:)

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...