Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W cieniu Afrodyty
5.9

(11 ocen) wspólnie z

19,28

 

Zgodnie z mitologią, Cypr to miejsce narodzin Afrodyty – bogini miłości i piękna. Wyspa ta jest zarówno starożytnym lądem, którego historia i cywilizacja sięga jedenastu tysięcy lat wstecz, jak również – od roku 1960 – młodą, niezależną republiką. Położenie geograficzne na skrzyżowaniu trzech kontynentów – Europy, Azji i Afryki – w miejscu, gdzie spotykały się trzy cywilizacje, było głównym czynnikiem wyznaczającym kierunek rozwoju historii wyspy na przestrzeni wieków.

Autorzy w niezwykle ciekawy sposób dokonali bardzo starannej charakterystyki wyspy, biorąc pod uwagę jej historię, gospodarkę, politykę, kulturę oraz, co stanowi o wyjątkowym potencjale Cypru – turystykę. Autorzy ukazują także dobitnie, nie unikając niedomówień, trudną i skomplikowaną historię Cypru, która niewątpliwie rzutuje na codzienność tego miejsca.

Doskonała lektura dla każdego Czytelnika pragnącego poszerzyć swoją wiedzę o turystyczno-geograficzne horyzonty.


Danuta Krasowska-Polakiewicz - absolwentka turystyki Policealnego Studium Turystyczno-Hotelarskiego w Zielonej Górze, z wieloletnim doświadczeniem kierowniczym w branży hotelarskiej, obecnie od wielu lat menedżer w branży usług finansowych.

Marek Polakiewicz - absolwent Instytutu Turystyki Wyższej Szkoły Teologiczno – Humanistycznej w Łodzi, albergolog, wykładowca turystyki i hotelarstwa, szkoleniowiec Protokołu Dyplomatycznego i Etykiety, dziennikarz hotelarski, współpracownik miesięcznika „Hotelarz”, autor szeregu publikacji dot. turystyki i hotelarstwa, uczestnik i autor wystąpień podczas konferencji o tematyce turystycznej, pasjonat zawodu i wysokiej jakości kształcenia w turystyce i hotelarstwie, wieloletni działacz hotelarski i organizacji pozarządowych, w latach 2007-2010 członek kolegium redakcyjnego – redaktor międzynarodowej (szwajcarsko – austriackiej) encyklopedii biograficznej „WHO is WHO”.


[...] Każda forma popularyzacji oraz przybliżenia Polakom informacji na temat dziewięciu tysięcy lat historii Cypru jest godna podkreślenia i godna pochwały.

Prezentowana niniejsza pozycja w ciekawy i obszerny sposób przekazuje obraz zarówno istniejącej od niedawna Republiki Cypryjskiej, jak i samej Wyspy. Ma ona praktyczne walory poznawcze dla osób, które uprawiają turystykę, a także porusza tematykę z zakresu historii, polityki, religii i gospodarki oraz turystyki Wyspy, które niedosyt wciąż odczuwa się na polskim rynku wydawniczym.
Stąd niniejsza pozycja, pierwsza tego rodzaju, wydana w Polsce, która w założeniu nie jest przewodnikiem turystycznym. [...]

MICHAŁ CZEREPANIAK, Kapitan Żeglugi Wielkiej, Honorowy Konsul Republiki Cypru w Szczecinie

Novae Res
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-794-2127-5

Liczba stron: 176

Format: 120x195mm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...