Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W dolinie cienia

Jacques Doukhan

W dolinie cienia

25,25

 

Statystyki sugerują, że więcej ludzi wierzy w życie po śmierci niż w Boga. Dlatego doświadczenia z pogranicza życia i śmierci (DPŚ) są coraz częściej używane jako argumenty na poparcie poglądu o nieśmiertelności duszy, promujące twierdzenia spirytyzmu. W tej książce, zawierającej przejmujące świadectwa osób, które przeżyły doświadczenia z pogranicza życia i śmierci, międzynarodowy zespół naukowców i filozofów analizuje to zjawisko i wyciąga różne wnioski. Ponadto staranne studium biblijne dostarcza duchowego przewodnika w dyskusji. Publikacja W dolinie cienia demaskuje fałsz popularnych poglądów i przynosi nadzieję na zmartwychwstanie i życie wieczne po śmierci.

Recenzje:
„Z wypróbowaną biegłością dojrzałego naukowca i redaktora Jacques Doukhan mistrzowsko zebrał znakomite eseje dotyczące tzw. doświadczeń bliskich śmierci (NDE). Książka ta wyraźnie, dobitnie i dogłębnie opisuje to, co dzieje się podczas tych doświadczeń, oraz przedstawia biblijne, teologiczne, naukowe i filozoficzne wyjaśnienia tego tematu z perspektywy, której nierzadko brakuje we współczesnej dyskusji. Ta znakomita publikacja jest wyjątkowa i potrzebna, a przy tym pozwala nam zrozumieć jedno z najbardziej tajemniczych zjawisk. Zrównoważona biblijna interpretacja życia po śmierci jest przedstawiona w książce w taki sposób, by nie wpaść w pułapkę dualistycznej filozofii greckiej. Autorzy możliwe najrzetelniej podchodzą do próby wyjaśnienia doświadczeń bliskich śmierci”.
— prof. Jiŕí Moskala Uniwersytet Andrewsa, USA

„Doświadczenia z pogranicza życia i śmierci (DPŚ) i doświadczenia poza ciałem (DPC) budzą rozmaite refleksje – dla niektórych są zjawiskiem diabolicznym, a dla innych dowodem istnienia życia po śmierci. Ta książka przedstawia medyczne, neurologiczne, filozoficzne, teologiczne i biblijne badania, które umożliwiają racjonalne i naukowe zrozumienie tych zjawisk, które ani nie są „diaboliczne”, ani nie dowodzą istnienia życia po śmierci. To naprawdę ekscytująca lektura!”.
–prof. Roland Meyer, Adwentystyczny Uniwersytet Francji w Collonges-sous-Saleve

Jacquse Doukhan jest głównym redaktorem książki, emerytowanym wykładowcą na Uniwersytecie Andrewsa, doktorem języka i literatury hebrajskiej oraz doktorem teologii, jak również magistrem egiptologii.

Ruth Frikart-Moor przeżyła niezwykłe doświadczenia z pogranicza śmierci i wydała siedem książek na temat DPŚ - z jednej strony w celu wyjaśnienia tego zjawiska, a z drugiej - by nieść nadzieję.

Paul Giem jest lekarzem i wykładowcą medycyny ratunkowej na Uniwersytecie Loma Linda, a także specjalistą medycyny wewnętrznej i medycyny ratunkowej. Publikował prace z dziedziny medycyny, religii i literatury naukowej.

Clifford Goldstein jest magistrem starożytnych języków semickich, a także pisarzem oraz redaktorem naczelnym międzynarodowego kwartalnika teologicznego „Adult Bible Study Guides”.

Raymond Romand posiada dwa doktoraty i zajmuje się głównie neurobiologią. Autor artykułów w prasie specjalistycznej, wykładowca na Uniwersytecie Clermonta-Ferranda. Był także konsultantem Światowej Organizacji Zdrowia.

Sigve K. Tonstad jest profesorem interpretacji biblijnej i asystentem medycyny na Uniwersytecie Loma Linda. Jest lekarzem i ma doktorat z egzegezy Nowego Testamentu. Wydał kilka książek.

Znaki Czasu
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-729-5422-0

Tytuł oryginalny: Through the Valley of the Shadow

Liczba stron: 116

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...