Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W domu tata mistrzem świata czyli zaangażowane rodzicielstwo

Bielecka Justyna

W domu tata mistrzem świata czyli zaangażowane rodzicielstwo

26,48

 

To poradnik i książka kulinarna w jednym. Publikacja została skrojona dla świeżo upieczonych ojców, którzy pragną w pełni opiekować się własnym dzieckiem. Książka zawiera mnóstwo porad. Wszystko po to, by rodzicielstwo pomimo ogromu obowiązków było także pięknym doświadczeniem.

Pierwsza część w całości poświęcona została zagadnieniom, które nurtują młodych rodziców, często spędzając resztki snu z powiek. Mając pod ręką nasze vademecum, tatusiowie poczują się w nowej roli pewnie. W poszczególnych rozdziałach przybliżyliśmy w przystępny sposób szeroko rozumianą opiekę nad maluszkiem, począwszy od wyprawki, przez pielęgnację, żywienie, rozwój, opiekę zdrowotną, w tym również szczepienia oraz choroby, jakich możemy się spodziewać w tym okresie, aż po udzielanie pierwszej pomocy.

Szczególne miejsce poświęciliśmy tematyce rozszerzania diety niemowlęcia. Oprócz części teoretycznej, w której przybliżone zostały zalecenia żywieniowe w kolejnych miesiącach życia dziecka, a także charakterystyka poszczególnych pokarmów, tatusiowie znajdą tu też duży wybór przepisów na dania, jakie mogą zaserwować maluszkom. Aby ułatwić to zadanie, przepisy ze względu na użyte składniki zostały podzielone na pory roku. Każde z dań zawiera też adnotację, od którego miesiąca życia może być serwowane.

Tym samym tatusiowie w jednej publikacji znajdą wszelkie informacje niezbędne w pierwszych latach życia dziecka. Niewątpliwie też książka może być dużą pomocą dla mam, ponieważ bez strachu będą mogły przekazać malca pod fachową opiekę taty.

Jedność
Zintegrowana

ISBN: 978-83-8353-069-7

Liczba stron: 312

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...