Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W drodze do chrzcielnicy Poradnik dla rodziców i rodziców chrzestnych

Opracowanie Zbiorowe

W drodze do chrzcielnicy Poradnik dla rodziców i rodziców chrzestnych

16,00

 

Zostanie rodzicami to fundamentalne wydarzenie w życiu człowieka i rodziny. Każde nowo narodzone dziecko pomaga nam myśleć o lepszej przyszłości, o życiu bardziej godnym tego, aby je w pełni przeżywać. Przyjęcie dziecka – daru Boga – to wspaniałe i angażujące doświadczenie. Jak słusznie konstatuje współczesna święta, Matka Teresa z Kalkuty: "Życie jest darem Boga. Darem, którym tylko Bóg może obdarzyć. I Bóg w swojej pokorze dał mężczyźnie i kobiecie zdolność współpracy z Nim w przekazywaniu życia. Jakikolwiek był Jego zamiar, nie wolno nam niszczyć ani ingerować w ten piękny Boży dar".

Książeczka ta towarzyszy szczęśliwym mamom i tatusiom od czasu, gdy dowiedzą się, że będą rodzicami, aż do uroczystego dnia chrztu ich maleństwa.

Liczne modlitwy, wiersze, refleksje czy rady, będą prowadzić ich krok po kroku w przeżywaniu oczekiwania na cud narodzin, w przyjmowaniu nowego życia, świadomego wyboru chrztu dla ukochanego dziecka, wreszcie poznania samego obrzędu sakramentu chrztu św. – zarówno rytuału, jak i znaczenia poszczególnych jego znaków i gestów.

Podobnie rodzice chrzestni zostają zaproszeni na tych kartach, aby przemyśleli nową rolę, do odegrania której są powołani jako osoby wierzące, członkowie wspólnoty Kościoła. Ich misją jest bowiem kroczenie obok swego chrześniaka, sprzyjając jego chrześcijańskiemu wzrastaniu.

Jedność
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-814-4150-6

Tytuł oryginalny: In cammino con nostro figlio nella comunitá cristiana dall'attesa al battesimo. Per i genitori e i p

Liczba stron: 64

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 16,00 zł

Tłumaczenie: Krystyna Kozak

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...