Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W Jego ranach jest nasze zdrowie Nabożeństwo do najświętszych ran Pana Jezusa

Olszańska Joanna

W Jego ranach jest nasze zdrowie Nabożeństwo do najświętszych ran Pana Jezusa

8,51

 

Modlitewnik i poradnik przygotowany został specjalnie z myślą o wszystkich, którzy w katolicki sposób chcą przyjąć doświadczenie choroby swojej lub swoich bliskich. Prowadzi on czytelnika po wsparcie bezpośrednio przed oblicze cierpiącego Zbawiciela i zachęca do zawierzenia się Mu poprzez celebrowanie Nabożeństwa do najświętszych ran Pana Jezusa. ·porady pozwalające zrozumieć krzyż choroby ·wskazania omawiające spowiedź, eucharystie i przyjęcie kapłana w domu osoby chorej ·rozbudowana cześć modlitewna do indywidualnego odmawiani. Pan Jezus objawił się francuskiej zakonnicy Marii Marcie Chambon i zachęcił ją do kultu Jego Świętych Ran. Podyktował wówczas słowa, jakimi później modliła się s. Maria: „Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa. Na uleczenie ran dusz naszych. O mój Jezu, Przebaczenia i Miłosierdzia! Przez zasługi Twoich Świętych Ran”. Modlitwę tę nazwano Koronką do Najświętszych Ran Pana Jezusa. Pan Jezus zachęcił swoją powiernicę do odmawiania tej koronki i przekazywania innym ludziom słów modlitwy. Obiecał wiele łask duszom tych, którzy będą tą modlitwą uwielbiać Boga. Z tą niezwykłą modlitwą związane są liczne obietnice i łaski jakie obiecał Pan Jezus tym, którzy będą się zwracać do Niego adorując Jego Najświętsze Rany.

Rafael
Oprawa miękka

ISBN: 9788368030020

Liczba stron: 64

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 14,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...