Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W Jeżynowym Grodzie [wznowienie 2022]

Jill Barklem

W Jeżynowym Grodzie [wznowienie 2022]

48,99

 

Na skraju Kasztanowego Lasu rozpościera się kraina Jeżynowego Grodu…

A tam już od rana rozbrzmiewają radosne popiskiwania i tupot łapek. Niesforny myszorek Fredzio nie może spać, bo dziś są jego urodziny. Nie spodziewa się, że wszystkie myszki uwijają się, by przygotować dla niego przyjęcie-niespodziankę: piknik nad brzegiem strumyka! Każdy obiecał przynieść coś pysznego. Na trawie czekają już kandyzowane fiołki, jagodowy pudding, ciasteczka pierwiosnkowe, wino z płatków róży i herbata z liści jeżyn. Ale gdzie się zapodział urodzinowy tort…?

Odwiedź mieszkańców grodu i przeżyj z nimi wiosenny piknik oraz lato o zapachu poziomek, zrób jesienne zapasy w sekretnych tunelach, spróbuj jeżynowego ponczu i kręć piruety na Śnieżnym Balu.

Klasyka literatury dziecięcej. Mieszkańcy Jeżynowego Grodu po raz pierwszy zdobyli serca małych i dużych czytelników ponad czterdzieści lat temu. Jill Barklem stworzyła ciepły i bezpieczny świat myszek, w najdrobniejszych szczegółach oddając przy tym bogactwo natury oraz mysich zwyczajów. Książka dzieciństwa, bo w bajkowy sposób przenosi do świata dziecięcych radości i beztroski.

„Jeżynowy Gród to mój idealny świat. Myszki żyją w nim zgodnie z naturą, czyli tak, jak moim zdaniem żyć się powinno. Wykorzystują i cenią sobie wszystko, co rośnie wokół nich. Myszki kochają się nawzajem i opiekują się sobą, ale nie są wyłącznie chodzącą zacnością i powagą. Umieją też dobrze się BAWIĆ. Czas upływa im na piknikach, spotkaniach, przyjęciach i wycieczkach.”
Jill Barklem

Znak Emotikon
Oprawa twarda

Wydanie: Drugie

ISBN: 978-83-240-7672-7

Liczba stron: 248

Znak Emotikon

Format: 189x246mm

Cena detaliczna: 69,99 zł

Tłumaczenie: Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk

Rok wydania: 2022

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...