Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W kraju mężczyzn

Hisham Matar

W kraju mężczyzn

6.8

(80 ocen) wspólnie z

29,93

 

Dziewięcioletni Sulejman zaczyna powoli dorastać i uświadamiać sobie, że poza beztroskimi zabawami i objęciami kochających rodziców istnieje jeszcze inny świat. Kiedy jego ojciec wyjeżdża w interesach, na czas swojej nieobecności mianuje syna głową rodziny. Jednakże Sulejman przez przypadek odkrywa, że ojciec wcale nie wyjechał… Nagle ogromny, dopiero poznawany świat dorosłych staje się przerażającym miejscem, w którym nawet rodzice kłamią, a najważniejsze pytania pozostają bez odpowiedzi.

Zaniepokojony dziwną nieobecnością ojca Sulejman zwraca się ku matce, która pod osłoną nocy powierza mu sekretną historię swojego dzieciństwa. W miarę opowieści kłamstwa i lęki przybierają na sile, a ściany domu Sulejmana zdają się niemalże pękać pod naporem skrywanych w nim tajemnic.

„W kraju mężczyzn” to debiut powieściowy Matara, przetłumaczony na dwadzieścia dwa języki. Książka została nominowana do Man Booker Prize oraz Guardian First Book Award. Zdobyła nagrodę za najlepszy debiut Commonwealth Writer’s Prize (w kategorii Europa i Południowa Azja), nagrodę Ondaatje przyznawaną przez Royal Society of Literature, a także Arab American Book Award.

Patronaty medialne: Charaktery, TOK FM, Zwierciadło, Wirtualna Polska,
Arabia.pl, Magazyn Literacki Książki, Finelife.pl

Fragmenty recenzji:
„Promieniejąca prawdą emocjonalną... Nadzwyczajna... Jeden z najbardziej olśniewających debiutów literackich ostatnich lat”.
The Time

„Chwytająca za serce historia dziecka, które zbyt szybko zostało skonfrontowane z brutalną rzeczywistością libijskiego terroru politycznego”.
John Maxwell Coetzee

Smak Słowa
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2011-04-05

ISBN: 978-83-621-2217-2

Tytuł oryginalny: In the country of men

Liczba stron: 200

Format: 150x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...