Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W łóżku z Nabokovem

Leslie Daniels

W łóżku z Nabokovem

5.4

(49 ocen) wspólnie z

34,90

 

Powieść tak rozbrajająca, że na pierwszy rzut oka można nie zauważyć jej drugiego dna – życiowej mądrości, nabytej dzięki bolesnym doświadczeniom.
Komedia utkana z drobnych tragedii, depesza z pierwszej linii frontu wojny, którą toczą ze sobą mężczyźni i kobiety, oraz historia niezwykłej miłości.
Mark Childress, autor Wariatki z Alabamy
Kiedy Barb Barrett postanawia zakończyć swoje pozbawione miłości małżeństwo, nie zdaje sobie sprawy, że straci wszystko: dom, stabilność finansową i przede wszystkim ukochane dzieci. Czterdzieste urodziny Barb zbliżają się wielkimi krokami, a jej życie właśnie legło w gruzach. Ponieważ nie ma rodziny ani przyjaciół, do których mogłaby się zwrócić o pomoc, musi nauczyć się polegać wyłącznie na sobie.
Kierując się kobiecym instynktem – i niezwykle oryginalnym biznesplanem – Barb powoli zbiera siły. Wprowadza się do domu, w którym niegdyś mieszkał Vladimir Nabokov. Znajduje tam manuskrypt, który być może jest nieznanym dziełem wielkiego pisarza. Jej nowe życie zaczyna nabierać tempa, ona sama zaś odkrywa w otaczających ją ludziach oraz w sobie samej potencjał, o którym do tej pory nie miała pojęcia.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3062-8

Tytuł oryginalny: CLEANING NABOKOV'S HOUSE

Liczba stron: 336

Świat Książki

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Tłumaczenie: Beata Turska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...