Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W małej główce WIELKA MOC. 25 ćwiczeń MINDFULNESS by być uważnym i spokojnym przez cały dzień.

Chiara Piroddi

W małej główce WIELKA MOC. 25 ćwiczeń MINDFULNESS by być uważnym i spokojnym przez cały dzień.

7.0

(1 ocena) wspólnie z

23,52

 


Pam i Sam to rodzeństwo, które różni się od siebie wieloma cechami, jednak wspólnie dzielą pasję doskonalenia się w sztuce uważności. Razem ze swym psem Szczęściarzem będą Waszymi przewodnikami w świecie potęgi umysłu. Niech poprowadzą Was za rękę w ten niełatwy świat dziecięcych emocji.

Na kartach tej książki znajdziecie 25 zabawnych i odprężających ćwiczeń do wykonywania o różnych porach dnia. Te proste zabawy pozwolą dziecku lepiej poznać siebie oraz nauczyć się cierpliwości, koncentracji i panowania nad swoimi emocjami. Ćwiczenia te pomogą także rozwinąć kreatywność i otworzyć umysł na nowe rzeczy i doznania a bycie uważnym pomoże wzmocnić szacunek do siebie, empatię i wewnętrzną stabilność.

Mindfullness jest podejściem, które uczy nasz umysł, jak zarządzać tym mentalnym i fizycznym przeładowaniem, poprzez skupienie na chwili bieżącej. To pomaga lepiej uświadomić sobie własny wewnętrzny świat, złożony z myśli, emocji i wrażeń fizycznych.

Ucząc się przyjmowania nieoceniającego i pełnego wyrozumiałości stosunku do samych siebie oraz otaczających nas ludzi, możemy wyciszyć lęki przeszłości i złagodzić niepokój o przyszłość.

Czy dzieci są gotowe na takie wyzwanie?
Prawdę mówiąc my, dorośli, powinniśmy uczyć się od naszych dzieci! Ich intuicyjne, chłonne i niezwiązane konwenansem umysły są doskonale przygotowane do „bycia w teraźniejszości”. Dlatego tak łatwo nauczyć je, jak rozwijać swoją uważność.

Api Papi
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-960149-3-1

Liczba stron: 40

Cena detaliczna: 37,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...