Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W miłości i na wojnie

Paula Hanasz

W miłości i na wojnie

4.9

(46 ocen) wspólnie z

35,00

 

Szokująco szczery obraz życia w Kabulu widzianego oczami kobiety, która usiłowała przekonać do idei demokracji i pokoju ludzi znających wyłącznie stan uciemiężenia i wojny. Powieść inspirowana faktami.

W mieście wybucha samochód-pułapka. Obcokrajowcy biorący udział w przyjęciu nie zwracają na to uwagi. Alkohol leje się strumieniami, aromat haszyszu maskuje smród benzyny, ścieków i kurzu, spowijający Kabul letnią porą. Między krzewami róż krążą służący ze srebrnymi tacami, nad basenem długonogie blondynki sączą drinki i plotkują.

Główna bohaterka powieści powinna być pośród tych „militarnych Barbie”, swoich jedynych przyjaciółek w surrealistycznym świecie żołnierzy, pracowników pomocy humanitarnej, terrorystów, najemników, korespondentów zagranicznych i szukających mocnych wrażeń turystów. Zamiast tego szykuje się na randkę ze swoim nowym kochankiem, który ma dostęp do wszystkich pomieszczeń w bazie wojskowej. Mogą w nich uprawiać seks, bez strachu, że ktoś ich nakryje. Szczególnie jej mąż.

Prószyński Media
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2013-11-07

ISBN: 978-83-783-9660-4

Tytuł oryginalny: The propagandist

Liczba stron: 408

Format: 120x195mm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...